Vuoteena on king size sänky tuplapatjalla pötköttelyä varten.
Huippunopeat tietoliikenneyhteydet Kela ja toimeentulotukihakemusten tekoa varten.
Hälytysjärjestelmä mahdollisia töihin rekrytoijia varten.
Muuta, mitä?
Huippunopeat tietoliikenneyhteydet Kela ja toimeentulotukihakemusten tekoa varten.
Hälytysjärjestelmä mahdollisia töihin rekrytoijia varten.
Muuta, mitä?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Höpö höpö höpö! Et tiedä mitään Vasemmistosta! Olet probagandan uhri.
Suomi nousi vasemmiston työllä. Ensin oli paronit, papit ja virkamiehet. Kaikki ruotsinkielisiä. Heille piti työväen tehdä työtä 16 tuntia päivässä mukaan lukien lauantai.
Pelkkää ruotsinkielisten palvelua!
Siitä suosta ei ollut mitään muuta nousun mahdollisuutta kuin Ay-liike.
Mutta ri nämä paronit papit ja virkamiehet suostuneet mihinkään!
Kansasta oli 90% ilman rahaa. Vain nämä varakkaat porhot kykenivät ostamaan jotakin. Yritysmaailma oli toivoton.
Vasta kun vasemmisto ja Ay sai lakkojen avulla palkat nousemaan, mahdollistui ostaminen ja jonkinasteinen kuluttaminen.
Näin syntyi myös yrityksiä tätä ostovoimaa "palvelemaan".
Ei muutama harva rikas, voi ylläpitää yrityksiä. Ne tarvitsevat pää lukuisien ostajan. Miten parturi tai ravintola voi elää, ellei ihmisillä ole millä ostaa niiden palveluja?
Tämä sama näkyy nyt siinä, miksi työttömyys nyt kasvaa.
Opi.
Ilman Maalaisliittoa ei olisi Suomi hyvinvointivaltio. Mm. kansaneläkejärjestelmä.
Noilla vassari pääsee mukavasti alkuun!
On väärä luulo, että vassari olisi aina passiivinen. Siksi tarvitaan ulkovarasto, jossa erilaisia astaloita esim itsenäisyyspäivän hulinoita varten. Esim pesäpallomailat on vassarille mieluisia poliisihevosten hakkaamista varten.