Onko uusi lukio maksettu ?

Vai pitääkö siihenkin hakea taas uutta lainaa jotta tulee maksuun.
11602
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Eikös nekin rahat laitettu panda-karhun perseeseen?

Äänestä
  • Keräävät huippuopettajien johdolla käpyjä , että saadaan maksettua .

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Keräävät huippuopettajien johdolla käpyjä , että saadaan maksettua .

    Seuraava ongelma on se mite opettajat hoitaa matkat ja työnsä kahdella koululla Eikö lukiolla samat naamat veivaa ku yläasteella
    Ja rehtori

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Seuraava ongelma on se mite opettajat hoitaa matkat ja työnsä kahdella koululla Eikö lukiolla samat naamat veivaa ku yläasteella
    Ja rehtori

    Rahaa palaa kilometrikorvauksiin

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Rahaa palaa kilometrikorvauksiin

    Persulle tiedoksi että niissä on omavastuu.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Persulle tiedoksi että niissä on omavastuu.

    Kilometrikorvauksissa ei ole omavastuuta, työmatkavähennyksissä on, ne ovat täysin 2 eri asiaa, maksaako työnantaja kilometrikorvauksia vai joutuuko työntekijä tyytymään pelkästään verotuksessa työmatkavähennyksiin!

    Äänestä

Kyllä,jokaista centtiä myöten.

Äänestä

Tuleeko muita opettamaan kuin k-sormi suvun jäseniä ?

Äänestä
  • Ei tietenkään tule. Samat sukulaissijaisuudet pyöritellään lähipiirille. Eihän se nyt vetele, että pätevimpiä palkattaisiin.

    Äänestä

Ei tietenkään ole maksettu, maksetaan pikku hiljaa valtion oppilaskohtaisista avustuksista. Onkohan lukion paikkaakaan ajateltu loppuun asti? Keskusta hiljenee lopullisesti kun ammattikoulu ja lukio siirtyvät Tuomarniemelle.

Äänestä

Kai nyt olette tajunneet ettei Ähtärissä ole rakennettu mitään koululaisia ajatellen..Mustikkavuodelle ja Mesikämmeneen ihme että liikuntahalli tuli koulujen lähelle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vai pitääkö siihenkin hakea taas uutta lainaa jotta tulee maksuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu