Voisko kaksikko auttaa kylätaloa ja tehdä vaikka tietopyynnön kylätalon mahdollisista saatavista, esim. mittavista vuokrasaatavista?
Vai palavatko nekin laskut lämpölaitoksessa vai tukkivatko viemärit?
Sarjatietopyyntö politiikkaan?
6
997
Vastaukset
- Anonyymi
Häätö. Ei siinä sen kummempaa, sillä se kuppaus loppuu.
- Anonyymi
Avaappa vähä enemmän.
- Anonyymi
Eikös kylätalot ole yhistysten rakennuksia ja voivat pyytää kunnalta tukea. Tietenkin voi kans järjestää keräyksen tappioitten korvaamista varten. Kyllä kyläläiset joutaavat ylläpitämään taloa että vähissä varoissa oleva vuokralainen saa jatkaa asustamista. Aina on kylälle hyväksi että on asukkaita. Kyllä se on niin, että köyhät on aina keskuudessamme ja se joka auttaa köyhää, lainaa herralle.
- Anonyymi
Maaseudulla on vielä sellaista hyväntahtoisuutta että asunnottomia ja vähävaraisia autetaan. Ihmisinä meillä on velvollisuus huolehtia hätää kärsivistä lähimmäisistämme, joilla monilla on tuskainen elämä ja rahat vähissä. Kylätoiminnassa ja kirkon diakoniatyössä voisi olla paljon yhteensovitettavaa toimintaa, jolla voitaisiin monissa kylissä vähävaraisia tapauksia auttaa. Alkuun kylien avustustoiminnassa pääsisi vaikkapa kirjelmöimällä asianomaiseen hiippakuntaan ja pyytämällä sieltä apua. Asunnottomuus ja vähävaraisuus ovat nyt lisääntymässä, kun valtiovalta pakenee maalista vastuutaan vähävaraisista ja pienituloisista huolehtimisessa.
- Anonyymi
Neuvoja voi kysellä vaikka Nousiaisten kunnalta.
- Anonyymi
Ehkä myös kannonkoskelta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 854598
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺864426Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433759Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli173612Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle402987Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102794En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä212711IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm392143Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1581758Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli1171332