Lentäjien lakkoilu on halveksittavaa

Vaihtakaa ammattia kun ei jokavuotinen lottovoiton kokoinen palkka riitä. Halveksin lentäjiä. Hävetkää.
392
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ne lentää ja rahastaa joilla on kanttia!

Äänestä

Samanlaisia palkan perään itkeviä nuo ilmojen bussikuskit on. Sitä voi halveksia, mutta umpu typerää ja kommunistista on ruveta itse pätemään minkä palkan pitää riittää ja kenelle.

Äänestä

On heillä tuo veroprosentti myös aika iso, olettaisin.
Mutta, sosialismi maksaa. Sen tietää jok`ikinen työtätekevä suomalainen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vaihtakaa ammattia kun ei jokavuotinen lottovoiton kokoinen palkka riitä. Halveksin lentäjiä. Hävetkää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu