Valtion rahat silmissä tehtiin ympäristövastuusuunnitelma

Vapariliiton ahneudella ei ole mitään rajoja. Ympäristöasiakin on vapareille vain väline julkisen rahoituksen kahmimiseksi.

Erotkaa vapareista.
16281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Ja Vasemmistoliiton propagandan levittämisellä pohjustetaan rahanhakua tulevan hallituksen aikana.

Äänestä
  • Joo, tästä on kyse

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Joo, tästä on kyse

    Törkeää

    Äänestä

Täähän on niin läpinäkyvää: ”antakaa rahaa, meillä on ympäristösuunnitelmakin, joten me ansaitsemme saada rahaa. Toistan rahaa. Siis rahaa.”

Äänestä

Valiitto on heppoinen ras

sukkaporukka jossa " osallidtumista" kaipaavat saavat " osallistua luterilaisia panettelemalla

Porukalla on merkittävä kiinteistöomaisuus, josta taistellaan. Ilman sitä niiden loppukin "osallistuminen" olisi aivan lopun sukkaa

Äänestä
  • Niinpä. Ydin on raha, ei va eikä ympäristö.

    Äänestä

  • Eivät enää viitsi edes salata todellisia tarkoitusperiään. Luonto ei kiitä.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Eivät enää viitsi edes salata todellisia tarkoitusperiään. Luonto ei kiitä.

    Todella ulkokultaista toi vaparihörhöily.

    Äänestä

Kansalaisia pitää pyrkiä holhoamaan mitä saavat syödä, millä liikkuvat, mihin saavat kuulua, mitä opiskella, mitä terveyspalvelua saavat käyttää, mitä ajatella ja mitä kuluttaa.
Suomalaiset kun muka tuhoavat maapallon ellei maasta tehdä hiilineutraalia. Kaikissa soluissa on hiiltä 18%, aineenvaihdunnan lopputuotteena syntynyt ylimääräinen hiilidioksiidi poistuu uloshengityksen kautta. Hiiliatomi on eliöiden tärkein rakennusaine, ilman hiiltä ei olisi elämää. Yhteyttäminen on osa globaalia hiilikiertoa, jossa hiili kiertää veden, maan ja ilmakehän välillä pääosin hiilidioksiidin muodossa. Hiilineutraalisuus ei pelasta maapalloa vaan tuhoaisi kaikenlaisen elämän.

Äänestä
  • Tällä ei ole mitään tekemistä vaparien kanssa. Vaparit rustaavat mitä tahansa papereita, kunhan saavat rahaa. Ehkä voisivat kirjata periaatteisiinsa uskontunnustuksen, niin voisivat anoa rahaa kirkolta.

    Äänestä

Kannattaa muuten liittyä vapareihin.

Äänestä

Valiitto sijoitti valtiolta saamansa avustukset rahastoihin, ok

Mutta valitsi jossain määrin 2021 " vääriä" rahastoja lyhyellä tähtäimellä eli korko/sekarahastoja, sillä korot lähtivät 2022 nousuun, jolloin tämän tyypin rahastot laskevat arvossa

Tämä(kin) on aiheuttanut liitolle kassavirran kuivumista, vaikkakaan ei varsinaisesti pääoman menetystä

http://www.ateistit.fi/uutiset/uuti250104.html

Valtion yleisavustus mahdollisti rahastosijoitukset
Rahastosijoitusten määrä ei muuttunut vuosina 2022–2023.

Äänestä
  • Ei ole valtionavustuksen tarkoitus, että rahat sijoitetaan. Röyhkeää.

    Äänestä

Valheellinen otsikko ja väite kuuluu antivaparin perusarsenaaliin.

Kurkkaa todellisuutee. vapaa-ajattelijat.fi ja
/va-lehti

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vapariliiton ahneudella ei ole mitään rajoja. Ympäristöasiakin on vapareille vain väline julkisen rahoituksen kahmimiseksi.

Erotkaa vapareista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu