Hyvä homma! Selkä meni irtipoikki!

Anonyymi-ap

Röhnötin tässä mun 70-luvun tuuolissa. Sitten nousin ylös ja samantien huomasin selkärankani tuhoutuneen.

Ei kuule ole yhtään kivaa, kun selkäranka on irtipoikki! Nuorena sain joskus kunnolla turpiini, mutta se ei ollut mitään verrattuna tähän.

Ihan varmana pilkon mokoman tuolin, kunhan tokenen tästä. Onko teillä muilla käynyt vastaavaa jumia?

>simiti<

2

97

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • On käynyt. Kerran oli poimimassa mustikoita ja kun lähdin pois kävelin vähän aikaa 90 asteen kulmassa, kun selkä oli niin jumissa. Yhtenä iltana en päässyt lattialta kunnolla ylös, kun selkä oli jumittunut.

    • Siis se etten yhtenä iltana päässyt lattialta ylös, kun selkä oli jumittunut oli eri kerta, kun se jolloin olin mustikassa ja selkä jumittui.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      84
      1592
    2. Nainen, huomasitko kun muutin sinua?

      Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/
      Ikävä
      88
      868
    3. Misä tulipalo?

      Mikä palaa Haapavedellä?
      Haapavesi
      8
      832
    4. IS Viikonloppu 12.-13.7.2025

      Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko
      Sanaristikot
      56
      829
    5. Jumankauta sä olet hyvännäköinen

      Ihan mun miehen näköinen 😍
      Ikävä
      53
      812
    6. Tämä kesä ei ollut vielä meidän

      Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos
      Ikävä
      58
      763
    7. Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä

      Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html
      Maailman menoa
      189
      749
    8. Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit

      Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.
      Ikävä
      80
      705
    9. Teet tämän niin

      Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸
      Ikävä
      41
      700
    10. Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan

      Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      172
      680
    Aihe