Led-umpio pimeänä, sähköinen käsijarru ei toimi ja robottivaihteisto täristää. Ostaisitko?

Anonyymi-ap

Lisäksi vie öljyä.

8

199

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Wolkkari varmaan tai audi

    • Anonyymi

      Toyotaa ei kannata ostaa.

    • Anonyymi

      Umpio 1000 €.
      Käsijarrun korjaus 500 €.
      DSG-vaihteiston korjaus 5000 €.

      Miettisin kahdesti.

      • Anonyymi

        DSG ei ole robottivaihteisto. Robottivaihteistoja on lähinnä Toyotalla.
        No avaushan oli taas osaamattoman ja tietämättömän Teron hölmöily.


    • Anonyymi

      Paalitavaraa älä osta! Parempiakin vaihtoautoja löytyy. Tulee helvetin kalliiksi ostaa tuommoinen paska.

    • Anonyymi

      Umpiosta tonni vaihteistosta 6 tonnia ja se täristys ei sitten millään öljynvaihdolla parane. Jos myyjä yrittää semmoista sanoa tai ehdottaa voit kysyä miksei se sitten ole vaihtanut niitä? Helpompi olisi auto myydä jossa ei robottivaihteisto täristä. En tiedä käsijarrusta ja mitä moottorissakin lienee ja vaihtotyöt päälle. Äkkiä laskettuna saat varautua maksamaan vähintään 10tuhatta korjauksiin. Melko pyydys älä helvetissä osta ellet ilmaiseksi saa. Etsi rauhassa hyvä kunnossa oleva yksilö. Ei kannata paskaa ostaa itse siinä vaan kärsii.

    • Anonyymi

      Ostaisin ja maksaisin enemmän mitä pyydetään

    • Anonyymi

      Katselisin ensin paljonko olisi esim. lediumpio purkaamoilla tai jos tarvikeosana saa, alkuperäinen maksaa varmasti täysin järjettömiä hintoja.
      Sähköinen käsijarru voi olla parhaassa tapauksessa yksinkertainen "johto poikki" -vika, juotoskolvilla siitä selviää, mutta voi tietysti olla ruosteen jumittamat liikkuvat osat, sähkömoottori sökö, ohjausmoduuli paskana tms.

      Vaihteiston tärinä voi olla kumminkin jokatapauksessa estävä tekijä, se on liian kallis osa korjata jos se on rikki. Parhaassa tapauksessa vaihteiston tukityyny olisi vain rikki mikä voi tuntua tärinänä korissa, mutta jos on joku kaksoismassavauhtipyörä hajalla tai laakerivika tms., en ostaisi.
      Öljynsyöntikään ei vetele näin katalysaattoriaikana, myrkyttää kalliin katin ja happitunnistimet ennenpitkää ja päästöistä voi olla vaikea päästä läpi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      56
      1318
    2. Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha

      Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.
      Maailman menoa
      160
      1260
    3. Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen

      Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu
      Kajaani
      56
      1173
    4. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      60
      1125
    5. Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa

      Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo
      Ikävä
      104
      1091
    6. Rakastan ja ikävöin sinua

      Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä
      Ikävä
      58
      887
    7. Nyt tiistain galluppi alkaa....

      Kuka on sun elämän rakkaus? Ketä kaipaat edelleenkin? Nyt nimiä vaan rohkeesti tuohon alle.Tää on ikäväpalsta, eikä mikä
      Ikävä
      56
      873
    8. KIIKKUSTUOLI

      Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin
      80 plus
      76
      812
    9. Vihjeketju naisille

      Kirjoita tähän vihjeesi kaivatullesi.
      Ikävä
      51
      807
    10. Miten aiot saada kaivattusi?

      1) loukuttamalla 2) kidnappaamalla 3) huijaamalla 4) jokin muu, mikä?
      Ikävä
      54
      795
    Aihe