Siellä on ihan mielenkiintoisia nimiä.
NHL:stä saamme lisäapua Teuvo teräväisen ja Matinpalon muodossa!
Hyvä että saatiin änäriapua vielä lissää.
Eniten huolettaa maalivahtipeli. Se on ollu aiemmin meijä vahvuus mut onko ennää? Larmi oikeastaan paras noista veskoista mut ei taija olla pokkaa päävalmentajalla laittaa LArmi änärivahtien ohitse.
Jan-mikale Järvinen 37 vuotiaana debytoi leijonissa että tietääkseni vanhin leijonadebytoija MM-tasolla vai onko? Pelipää on ainakin kunnossa ja ruokkii esim Hämeenahoa.
Neloskentän alivoima-ja aloitusspesialisti H.Björninen kovan tason MM-pellaaja yhdessä juho Lammikon kera.
Mut onko hyökkäyspäässä tarpeeksi maalipyssyjä ?? Onko joukkue tarpeeksi laadukas voittaakseen mestaruuven?
Kirjoittaja-kommentoija Juha Pohjola(metsänmies)
eilen Suomen MM-kisaryhymä julkaistiin
6
261
Vastaukset
- Anonyymi
Selittäkääpä minulle miksi ei ole yhtään pelaajaa Saipasta eikä Kalpasta? (Oliko ns. tyhmä kysymys?9
- Anonyymi
KalPalla on vielä bileet menossa, ei ne ehdi. SaiPalaisetkin lähti varmaan Leville.
- Anonyymi
Molemmilla on torijuhlat. Mutta Lehkosen poikaa ja Kivitaskua ei vaan olympialaiset sitten kiinnosta.
- Anonyymi
Tänään Itävalta vastassa ja media pitää leijonia selvänä ennakkosuosikkina,on unohdettu kuinka helposti Itävalta viime kisoissa leinonat löylytti,myös Sveitsi ja Saksa ovat jo selvästi leinonia parempia
- Anonyymi
onko sveitsillä ja Saksalla miten paljon änäripellaajia? Tsekeilläkin on aika paljon enemmän änäripellaajia kuin Suomella vai onko?
jotenki muistan että takavuosina suomalaiset änäripellaajat tuli MM-kisoihin suurempi massa kuin nykyään vai muistanko väärin??
vai onko aina ollu niin ettei suomalaiset änäripelaajat tule kovin mielellään MM-kisoihin kun taitaa olla niin esim ruotsalaiset taitaa tulla aina iso joukko änäripelaajia MM-kisoihin??
onhan ruotsilla toki enemmän änäripelaajia mut nykyään Suomella on ainakin paljon enemmän änäripellaajia kuin esim 90-luvulla , 2000-luvulla ja 2010-luvun alussa.
- Anonyymi
Kyllä ne KHL-pelaajat ovat olleet tärkeässä roolissa leijonien menestyksessä viime vuosina ja nyt kun niitä ei ole..menestys on vaisua
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.2014579Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki313200Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma322918PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist812834Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne602796Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv902635Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest142381Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k1002159- 1171377
- 631148