💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪💪
"Origin kiihtyy sataan alle neljässä sekunnissa, mikä on tämän tehoiselle pyörälle hävyttömän ripeä suoritus."
- Moottori-lehti 1,2/2025
Moottoripyöräilevä toimittaja häkeltyi sähkömottorin tuomasta kiihtyvyydestä. Adventure-pyörä lähtee kuin ohjus! Polttispuolella tehoa pitäisi olla tuplat, että kiihtyisi yhtä hyvin.
47-hevosvoimainen Can-Am Origin ryntää sataseen alle 4 sekunnissa! :O
4
94
Vastaukset
- Anonyymi
Polttiksella maksimivääntö vaikuttaa vain pienen hetken ajasta ja lisäksi vaihteiden vaihtamisen takia kiihtyvyys putoaa monta kertaa negatiiviseksi. Kiihtyyhän sähköautotkin ihan eri raivolla kuin laiskat fossiilit.
- Anonyymi
Mikä hyöty? Renkaat vain huutavat hoosiannaa.
- Anonyymi
Luin joskus vuosia sitten, kun suomalainen autolehti koeajoi kiinalaisen sähkömoottoripyörän. Alkuperäinen kiinankumi löi asvaltillakin tyhjää lähtökiihdytyksessä, niin raju oli sähkömoottorin voima.
Mutta eihän sivistyneemmät pyörät edes sudi, kun on luistonestot ja sitäkin voi säätää kelin mukaan. Keulakaan ei nouse eikä renkaita saa jarrulla lukkoon ainakaan mutkissa. Tietokone pitää tappavan tehokkaan pedon aisoissa.
- Anonyymi
Fossiiliajan hevoset ovat tehottomia ja isoruokaisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921836- 851282
- 1101133
- 761017
- 105919
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57853- 36762
- 47761
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48711- 33683