Synteettinen bensiini missä viipyy

Anonyymi-ap

7

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei tarvitse laskea, edes kovin tarkasti, kun huomaa, ettei vaadittavalla hinnalla saa kannattavasti myydyksi tuota litkua. Kukaan ei maksa korvikkeesta tuplahintaa, jos alkuperäistä fossiilista saa puolella hinnalla. Täysin kuolleena syntynyt ajatus.
      Toisaalta, jos sinua kiinnostaa sen kauppaaminen autoilijoille, tässä olisi loistava tilaisuus ottaa markkinat haltuun, ja aloittaa myynti.

    • Anonyymi

      Lisäää tietoa tarvitaan! Onko kyseessä suuren luokan peittely-yritys eli KAVÖR AP

    • Anonyymi

      Sitten kun sitä voidaan valmistaa alle 0,5€ litraa niin sitten ehkä kannattaa.

    • Anonyymi

      Hinta olisi jotain 3-4€/litra. Tämä jo rajoittaa menekkiä vaikka olisi kuimka puhdasta ainetta. Harvalla huoltoasemalla on ylimääräisiä säiliöitä tällä bensalle.

    • Anonyymi

      Hieno avaus ja ihan oikeaan paikkaan. Täältähän se varma ja ainoa oikea tieto löytyy vähän joka asiaan, hihii!

    • Anonyymi

      Synteettiset polttoaineet vievät valtavasti sähköä valmistuksessa, joten ei ole realistinen vaihtoehto edes pelkästään Euroopan tarpeeseen missä myydään satoja miljoonia litroja PÄIVÄSSÄ polttoainetta. Ei tule "vihreä" sähkö millään riittämään. Jos nyt jo datakeskukset pelkästään Suomessa saattaa aiheuttaa sähkökriisejä, niin takuuvarmasti tulee aiheuttamaan myös vetytalous ja synteettisten polttoaineiden valmistus.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17798059/vihreaa-sahkoa-ei-pida-hukata-vetyautoihin-ja-synteettiseen-polttoaineeseen-

    • Anonyymi

      Mopedii leikkaa kiinni sillä tökötillä, kun on niin vihreetä.😁

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      66
      4500
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3505
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      37
      3208
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2628
    5. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      47
      2523
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      2139
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      22
      2014
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      197
      1913
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      395
      1552
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1418
    Aihe