Klaus Berg Uutisia maailmalta Voideltu pastori rahanhimossa

Anonyymi-ap

Klaus Berg on omien sanojensa mukaan ”voideltu pastori”? Millähän lienee voideltu, kysyn vain.

Hänen viimeisen urotekonsa on huijata alkoholisoituneelta ”ystävältään” miljoonia kuviteltuun turustirysään thaikuissa. Ukko oli kuullut että tämä juopporaukka ehkä on saamassa perintöä isänsä kuoleman jälkeen ja heti Klasu ”voideltu pastori” hyökkää sen juopporaukan kimppuun ja sanoo sitä Jumalan jihdatukseksi!

Hirveintä Jumalan pilkkaa ja suoranaista rienausta sellainen ahneus on! Se ”voideltu pastori” Klaus Berg on kyllä niin kaukana kristitystä ja Jumalasta kuin itä on lännestä.

Tämä alkoholisti-reppana kertoo tuben lähetyksissä että Klasu painostaa häntä soittelemalla yötä päivää, lupaamalla järjestää seksihupia ja mitä törkeimmillä puheilla yrittää käyttää yksinäisen miesraukan tilaa hyväkseen saadakseen tältä kiskottua ihan miljoonia omaan taskuunsa.

Mitään yritystä Klasu ”voideltu pastori” ei tietenkään perusta, kaikki miljoonat menevät prinsessan eli sen baaritytön nuoren tyttären tarpeisiin. Klasulla näyttää olevan ’ei niin isällinen’ suhde tyttäreen… kuvitelkaa mikä ”voideltu pastori” tuollainen rahanahne limanuljaska on!

Ja nyt yrittää vedättää vanhaa juoppo ystäväänsä, eli on törkeys huipussaan.

Älkää nyt hyvät ihmiset elättäkö moista lurjusta vaan antakaa hänen pärjäillä ihan thaikkujen varassa.

10

339

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämäkö on se samainen heppu joka joutui pakoon Suomesta petettyään liikek7mppaneitaan raskaasti?! Ei kuuleman mukaan ole paluuta - ovat porukalla kentällä vastaanottamassa ”liikemiestä” !

      • Anonyymi

        Ovat siis päättäneet oikein toden teolla voidella pastorin.


    • Anonyymi

      Noi alan asiantuntijat kertovat että kyllähän se voitelu on tärkeää, välttää haavaumia.

      Onko näin, Viki? Sä kun oot palstan asiantuntija tässä asiassa.

    • Anonyymi

      Pohjanmaan äijät ei unohda jos joku on huijannut - kosto on varma. Siks Klasu on maanpaossa, ei sen terveydessä mitään ole mikä estäisi Suomessa käymisen.

      Täällä on autoissa jopa lämmitys, samoin asunnoissa, joten mikään kurkkukipu ei estä tänne matkustamista.

      Pelko kostotoimista on se mikä estää klasua näkemästä lapsiaan ja sukuaan.

      Että sen sortin ”pastori” on Klasu !

    • Anonyymi

      Viimeisin huijaus Klasulla on suunnitteilla, vedättää vanhaa juoppo-ystäväänsä ! kun sai tietää tämän juopon varakkaan isän kuolemasta.

      Nyt sitten täysi rumba päällä että saisi juopporaukan mahdollisen perinnön käsiinsä!

      Soittelee tämän juopon kertoman mukaan öisin ja lupailee hyvinkin laajoja seksiin liittyviä palveluja thaikuista jos juoppo lähettää Klasulle ” avustusta” epämääräisiin hankkeisiin… voitteko kuvitella ”pastorin” motivaatioita?

      Mitä asunee Klasun sielussa, kaipa hänelläkin sellainen kuitenkin lienee?

    • Anonyymi

      Nyt Klasu on kerjuulla sen vuoksi kun tytär on vihdoin viimein tullut thaikkuihin isäänsä katsomaan.

      Tokihan suomalaisten eläkemummojen kuuluu maksaa Vaasan varakkaimpiin sukuihin kuuluvaa klasun ja hänen työssä käyvän tyttärensä lomailut Thaimaan kalleimmissa lomakohteissa…

      Klasu saa oman kertomansa mukaan kuukausilahjoituksia n. 2.000 - 5.000 euroa joka kuukausi ja elinkustannukset thaikuissa ovat ihan murto-osia Suomen elinkustannuksista, joten kyllä se roistopastori elää kuin kroisos suomalaisten vanhusten elökeroposista kerjätyillä varoilla.

      Monet Klasun avustusten maksajat ovat joutuneet itse valitsemaan ostavatko ruokaa, vai ostavatko lääkkeensä, kun talous on tiukoilla.

      Ja sitten Klasu häpeilemättä kerjää rahaa, puhuu riisikupista, jonka enintään voisi saada irti, mutta kuitenkin asuu juuri ostetussa omakotitalossa, on jätti-TV joka huoneessa, on autoja muutama ja on moottoripyörää ynnä muuta.

      Klasu kieriskelee rahoissa - suomalaisten köyhien eläkeläismummojen rahoissa, ja lisää vain kerjää.

      Keskipalkka esim. opettajalla Thaimaassa on 480 euroa kuukaudessa. Miettikää nyt miten hirvittävän hyvän elintason Suomen pientä eläkettä saavat mummot Klasulle järjestävät. Ihan hirvittävää on se Klasun kerjuu, ja pastori piti olla kyseessä, ”voideltu” pastori.

      Ihmettelen Klasun omantunnon tilaa, onkohan hänellä sitä ollenkaan?!

    • Anonyymi

      Ketjusta on poistettu 7 (!) viestiä!

      • Anonyymi

        Ja nyt niitä on jo yhdeksän kun ei saa sanoa mitä oikeasti on voideltuna.


    • Anonyymi

      Entäs ne USA:n rahapastorit, joiden kuukausipalkka on yli miljoona dollaria ?

    • Muistan kuinka tämä itsensä pastoriksi julistama konna käynnisti pyramidihuijauksenkin.
      Siihen taisi puuttua silloin Nordeakin?

      Taisi siihenkin vedätykseen sortua monen monta kansalaistamme.

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      85
      7156
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7089
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      117
      6235
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5424
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      90
      5345
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5235
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      41
      5130
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4615
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3565
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      301
      3430
    Aihe