Kuka enää uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?

Anonyymi-ap

24

193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Helluntailaiset vaikenevat oman lahkokuntansa asioista. Omertan laki.

      • Anonyymi

        Kirjoitat omia valheitasi.


      • Anonyymi

        Helluntailaiset vaikenevat oman lahkokuntansa asioista. Omertan laki


        siinäpä aasi taas mölisee


    • Anonyymi

      Tiivistelmä aloituksen linkistä avautuvasta kirjoituksesta:

      "Täytyykö jatkossa pelätä, että sairaalaan jouduttua joku käyttää hyväksi alentunutta ymmärrystä ja toimintakykyä: johdattaa kulman taakse ja houkuttelee tai painostaa allekirjoittamaan papereita, luovuttamaan rahaa tai harrastamaan seksiä?"

    • Anonyymi

      Jokainen rukoukseen altis voi tästä asiasta löytää monta tärkeää rukousaihetta.

    • Anonyymi

      Ylivainio laittoi liikkeelle valtavan määrän vääriä väitteitä ihmeparanemisista. Suuri puhallus.

      • Anonyymi

        On vaarallista uskoa, että on parantunut ihmeellisesti helluntailaisten lahkossa ja jättää sen takia lääkkeet ottamatta.


      • Anonyymi

        Ylivainio pakeni kohua Espanjaan, missä puoskarointi sai tylyn lopun. Paha äkkikuolema vain 61-vuotiaana.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ylivainio pakeni kohua Espanjaan, missä puoskarointi sai tylyn lopun. Paha äkkikuolema vain 61-vuotiaana.

        Helluntailaiset väittivät parantuneensa ihmeellisesti sellaisistakin vakavista sairauksista, mitä heissä potilastietojen mukaan ei koskaan edes todettuu olevan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ylivainio pakeni kohua Espanjaan, missä puoskarointi sai tylyn lopun. Paha äkkikuolema vain 61-vuotiaana.

        Ei paennut. Voihan muutenkin matkustaa. Kysy vaikka matkatoimistoilta.


      • Anonyymi

        aivopieruisten puhetta.... samaa mäkätystä vuodesta toiseen. Järki puuttuu, eikä ole puhuja muu kuin ateisti- tuhkana poljettava polonen


    • Anonyymi

      Itselleni joitain vuosia sitten iski RS-virus. Menin Malmin päivystykseen. Olin todella kipeä ja heikossa kunnossa. Siellä eri toimipisteiden välillä seikkaillessani, eräät potilaat ohjasivat minut väärään odotussaliin ja roikuin siellä niin kauan, monta tuntia, kuulematta nimeni kutsua, että lääkäri oli jo luullut minun lähteneen omatoimisesti kotiin.

      Makasin voimattomana penkillä. Yksikään hoitaja ei tullut kysymään vointiani ja kun yritin puhutella ohikulkevia hoitajia ja lääkäreitä, he eivät vastanneet.

      Ainoat, jotka minut huomioivat, olivat vastapäisillä penkeillä istuskelevat tyhjäntoimittajien näköiset arabit, he naureskelivat minulle.

      Lopulta laahauduin luvattomasti lähikansliaan. Hoitaja passitti minut ulos, vastaamatta kysymyksiini, "koska se ei ollut hänen asiansa". En muista, kuinka n. 4-5 tunnin eksymiseni jälkeen lopulta päädyin oikeaan odotussaliin ja lääkärille.

      Olisin saanut jäädä sairaalaan osastolle, mutta "koska RS-virusta ei voi hoitaa", lähdin mieluummin kotiin, keuhkokuumeineni kaikkineni. Hengitykseni vinkui, pulputti ja visersi, monta viikkoa, mutta selvisin Malmilta hengissä ja raiskaamatta. Se vinkuu joskus edelleenkin, eli liekö jäänyt sinne jotain?

      • Anonyymi

        tautisuutesi suojasi sua saatanan kumartajilta.


    • Anonyymi

      Minä on aina joskus käynyt yöllä päivystyksessä tsekkaamassa onko sie varastettaa . No kerran sain käännettyä yhelt jonottajalta muutaman satasen . Oli kännis tai muuten sairas .

    • Anonyymi

      Suomalainen valtiopakkorahotteinen kristillisyys täälmä rehottaa zamoin kuin ensi avuissa.

    • Anonyymi

      Lääkärilehdessä kerrottiin lahkolaismiehestä, joka sairasti epilepsiaa ja oli mennyt psykoosiin, mutta ei suostunut käyttämään mitään lääkkeitä, koska nautti suurta arvostusta kohtauksiensa ansiosta siinä uskonyhteisössä, mihinkä hän kuului.

      • Anonyymi

        Hölynpölyä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hölynpölyä.

        anoppini on dementoitunut ja hänen puheensa on samaa- mihin vastasit.
        Ei hökeltäjä tajua, mistä puhuu... toistaa juoksuhaudastaan kuolemaansa


    • Anonyymi

      Lääkärilehdessä hypnoosiin erikoistunut lääkäri kauhisteli lahkosaarnaajien käyttämiä keinoja saada ihminen tulemaan lahkon uskoon.

      • Anonyymi

        siinä se lääkärilehtimies on taas puuceessä lukemassa vanhoja jalluja ja lääkärilehtiä ja sitten päpättää


    • Anonyymi

      "Kuka enää uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?"

      Esimerkiksi minä.

      • Anonyymi

        Pakkohan sielläkin on joskus käydä, mutta paras samalla varoa sekä juonikkaan näköisiä matuja että kirjoitustaidottomia suomalaisia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pakkohan sielläkin on joskus käydä, mutta paras samalla varoa sekä juonikkaan näköisiä matuja että kirjoitustaidottomia suomalaisia.

        Päivystykseen ei normaalisti mennä iskemään seksikumppaneita tai harrastamaan muuta seuraelämää.


    • Anonyymi

      Sai suureen tarpeeseensa , näinhän se on ilmeisesti ymmärrettävä .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      71
      3318
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1881
    3. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      224
      1269
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      129
      1078
    5. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      100
      1023
    6. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      954
    7. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      67
      946
    8. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      905
    9. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      84
      889
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      34
      820
    Aihe