Ei jaksa elää avaruudessa tietämättömänä.
Maapallo käy sietämättömäksi, pieneksi.
Eletään ja ei tunneta avaruutta edelleen.
Mikä se on?
Tekee mieli jo tietää mitä Universumi on
4
99
Vastaukset
- Anonyymi
Videoita kuudesta numerosta, jotka luovat avaruuden: vetovoima, sähkömagneettinen säteily.....
- Anonyymi
aivan liian monimutkainen juttu meille ihmisille. Älli loppuu kesken.
- Anonyymi
Maailman väkimäärä on yksinkertaisesti kasvanut liian suureksi. On arvioiden mukaan ylitetty jo 8 miljardin raja. 2 miljardia olisi kenties passeli määrä.
- Anonyymi
viisautta voi olla sekin ettei ihminen ihan kaikkeen ryhdy eli semmoseen että pyrkiä koko ajan älykkyyttä ja kaikenlaista sellaista lisäämään koska voi olla monimutkainen ja vaarallinen yhtälö että itte henkisenä ihmisenä en ole kovin tyytyväinen jos pyritään liikaa älyä kehittämään eri tieteenhaaroissa että näin joo.
kommentoija Juha pohjola
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke673394- 1432380
- 921898
- 1711629
- 901513
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?761464- 661457
- 711236
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂771150Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t351118