Voihan Sannan ilmaiset ruokakorit 850 e kuukaudessa.

On ne pöljiä nämä sossujen vedättämät omat edut. Vielä verottomia miljardi kuluin olevat lakot ay-liitoilla. Jokainen maksakoon omat veronsa -ihan kaikki, ei muille niitä siirtää maksettaviksi.
10179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Työnantaja valtio huijasi Sannaa . Sanoi aamupalan kuuluvan etuihin . Mie olin yhes firmas niin omistajan luvalla ostettiin firman piikkiin kaikki kahvi tarvikkeet , leivät , kahvit pullat , leikkeet , hedelmiin ja kaikkee . Isommat pomot saivat tilata lämmisöljynkin taloonsa firman piikkiin .

Äänestä
  • Mikä on valtio? Onko se pääministeri vuorollaan ym.. Kerro jos tiedät. Ei kukaan Sannalle pakolla syöttänyt 850 €urolla kuukaudessa valtion laskuun. Sanna sanoi että Lipposellakin ollut tämä korruptio. Ei ollut ollu sanoivat Lipposet, Sanna yritti hätävaletta.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Mikä on valtio? Onko se pääministeri vuorollaan ym.. Kerro jos tiedät. Ei kukaan Sannalle pakolla syöttänyt 850 €urolla kuukaudessa valtion laskuun. Sanna sanoi että Lipposellakin ollut tämä korruptio. Ei ollut ollu sanoivat Lipposet, Sanna yritti hätävaletta.

    Kerro jos tiedät.

    Äänestä

Me kyllä lähdetään liikkeelle traktori marsseille länsi Euroopan malliin . Lihan tuottaja hintoihin on saatava kunnon korotus ja muihinkin maatalous tuotteiden hintoihin .

Äänestä
  • Sanna on marssilla lihan hintoihin...

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Sanna on marssilla lihan hintoihin...

    Persumiehet ovat tehneet junan, jossa seuraavat maailmanmenoa.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Persumiehet ovat tehneet junan, jossa seuraavat maailmanmenoa.

    Sannalleko?

    Äänestä

Vaalit lähestyvät, päivystävä persutrolli, ja paska tulee lentämään tulevat pari vuotta.

Kun oman puolueen kannatus laskee kuin lehmän häntä, syyllinen on tietysti Sanna Marinin.

Äänestä
  • Rahoittaako persujen puoluetoimisto?

    Vai oletko sittenkin se hyödyllinen idiootti

    Sitä paitsi, ei kuulu tämän palstan aiheeseen.

    Äänestä

Kaurapuuro ei maksa noin paljon?🥀

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

On ne pöljiä nämä sossujen vedättämät omat edut. Vielä verottomia miljardi kuluin olevat lakot ay-liitoilla. Jokainen maksakoon omat veronsa -ihan kaikki, ei muille niitä siirtää maksettaviksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu