Riikka purra olisiko peiliinkatsomisen aika?

Anonyymi-ap

Kun nyt ihmettelet galluplukuja että mihin ne äänestäjät häipyy? Niin jos nyt katsotaan mikä se viesti oikeasti on! Se viesti on . .

Julmasti lisääntynyt TYÖTTÖMYYS! Ja Te Purra syytätte Työttömiä. Ilkutte heille Menkää töihin! Haukut ja parjaat .et arvosta ihmisiä. Katsoppas kaikki tilastot suomesta mitenkä eri aikoina on työttömyyttä ollut. VALEHTELETTE ETTEI TYÖ KIINNOSTA. ! Jos Te itse olette järjestelmää käyttänyt hyväksi Ei se tarkoita että sitä muut käyttää Eikä Ole Käyttänytkään ! Parhaillaan on ollut SUURI Työvoimapula! Nyt ei ole! Ja Hallituksen toimet vain Supistaa Markkinoita! Suomen Ammattitaidottomin Hallitus Hoitamaan mitään Asiaa! On itsestään selv jo Ojaman laskuopilla että jos Suurinosa Suomen kansasta joutuu nälkäkuurille supistuksilla. TALOUS EI ELVY VAAN SUPISTUU! Se on juuri sama ilmiö kuin kaupalla jos se nostaa hintoja tuoteille myynti vähenee. Kassavirta vähenee. Nyt te leikkaate pienituloisilta se vaikuttaa eniten talouden dynamiikkaan. Se kuihtuu! Ja rikkaille tulee tilillejököttäväö rahaa teidäntoimilla joka ei pidä taloutga pyöri.ässä ei suunnitel.ataloudessa eikä markkinataloudessa sillä se pieneläjä pitää lopulta kassavirrat liikkeessä ei se ministerituloluokanhenkilö!

6

90

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Peili voisi särkyä ruman edessä

    • Anonyymi

      Peiliin on turha katsoa, jos ei ymmärrä mitä peili kertoo.

    • Anonyymi

      Riikka kysyy: "Kerro kerro kuvastin, ken on maassa kaunehin?" Ja peili vastaa: "Sannalle jaan, kaikkein kauneimman ja ihanimman neidon arvon päällä maan!"

    • Anonyymi

      Jos Purra katsoo peiliin niin se hajoaa.

    • Anonyymi

      Viime vaalitappioiden jälkeen Riikka Purra sanoi, että puolue on tehnyt oikeita asioita.

      Hän ei näe menetelleensä taitamattomasti puheenjohtajana.

    • Anonyymi

      Purra syyttää nyt omia trollejaa kannatuksen laskusta.
      PS on sekaisin kuin käkikello.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1692
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1518
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      37
      983
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      889
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      851
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      816
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      768
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      760
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      758
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      730
    Aihe