Puolueista Putinismia lähinnä ovat Persut!
Oli Sanna missä vain, hänen sydän ei ole sininen ja tai musta.
Oli Sanna missä vain, hänen sydän ei ole sininen ja tai musta.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Taitaa vaan olla PEUKKUNISTI.
R ja T ovat näppiksessä vierekkäin....nyt lipsahti.
Kakkoseen sulla usein koska persuilet.
en tunne kyseisen nimistä henkilöä...
Naisten tunnet
Oikeisto torppas hornettei Ukrainalle . Olis niit kymmenen joutannut !
Sdp on ollut kalellaan itään päin jo yli 100v kuten tiedetään on halosta lipposta heinäluomaa kiljusta yms puutin demreita.
Jussi Halla-aho varoittaa Venäjästä ja Eero Heinäluoma puolustaa Venäjää
https://www.youtube.com/watch?v=quhNej6IPpY
Kokkarit menivät rähmälleen neuvostoliittoa kohti ennen sen tuhoutumista.
KEPU oli Kekkosen kanssa.
Sdp oli rähämällään itään päin jo yli 100v sitten ja se on jatkunut nähin päiviin asti kuten tiedetään.
Ei ollut.
SKP vähemmistö Riikka Purran omien vanhempien kanssa olivat
Kyllä oli sdp marinin suku oli myymässä suomea jo yli 100v sitten itään kuten hyvin tiedetään sdp:stä ja marinista.
Hihi . Pyhää Putinia Jussi ei ole ikinä moittinut . Ei Putinkaan tykkää ollenkaan Venäjän kansalaisista. Hitlerkin loppuaikoinaan suorastaan vihasi Saksan kansaa .
Öölannin sodas SDP kannatti Ruotsia.
Eiks Marinin isä ollut ravintola työntekijä ja äiti lesbo venäjän vihaaja.
Juu se oli sillon 150v sitten viimiset reilut 100v sdp on kannattanut suomen itäpuolella olevaa maata.
Nyt uutiset...
"Suora lähetys: Putin väittää ”totuuden” olevan Venäjän puolella"...
Mahtava paraati. En tiennyt Venäjällä noin kaunista. Yllätyin.
Minkä ikäinen sinä olet?
Eta Pravda
Eikötuo putlertarina ala olla vanhentunut juttusuomen venäjämyönteisimmät poliitikot löytyvät kokoomuksen rivistöistä onhan kokoomus yhtenäinen venäjän sisarpuolue. Hämmästyttää, ettäjopa petturimaiseksi luokiteltavaa politiikkaa tekevä puolue nauttii noinkin laajaa kansansuosiota taas on supolle oikeita töitä. Yksittäisten kansalaisten ahdistelun sijaan.(targetting)
Persut(ps.) kokoomus(kok.) samaapikkuporvarillistista sakkiavenäjämyönteisiä puolueita.kilpailevat putinin suosiosta.onko alexander stubb suomen viktor orban?
Teemu keskisarja yrittää verhota rähmälläänolonsa muinaiseen finnomanian aatteeseen lopulta hakusessa on keisarillinen hillotolppa ja juudaan kolmekymmentä hopearahaa, jotka kuvittelee voivansa keplotella itselleen. Teemu näkee tilaisuutensa tulleen. Nyt tai ei koskaan. Supo huom! Polpo nukkuu, sisäpiirin tieto.