Osunut liian monta tapausta sattumaksi. Ihmisiä osallistunut uuden supertehokkaan PCSK-9 kolestrolilääkkeen tutkimuksiin. Kolesteroli laskettu kunnolla (LDL arvoon 0.5 )
Tutkimusaika mennyt suht ok, mutta luokkaa 3-6kk sen jälkeen kehittynyt todella reilu sepelvaltimotauti. Jouduttu toimenpiteitä tekemään. Onneksi henki säilyi minulle tietoon tulleissa tapauksissa.
Taloudelisesti lääketehtaalle olisi loistava keksintö! Voi joskus myöhemmin kertoa potilaalle että todennäköisesti kuolet, jos lopetat lääkkeen. Loppuu kolestrolilääkkeiden jatkuva omatoiminen lopettelu.
Tutkimuksen potilastapauksien jälkiseurannan pääsee näkemään vain firman lääkärit; huippusalaista tietoa. Todennäköisesti koeryhmien purun jälkeistä seurantaa ei tulla raportoimaan ollenkaan eli salaavat niin pitkään, kun oikeus aikanaan pakottaa tiedot antamaan. Siihen asti nämä ovat pelkästään huhutasoisia epäilyitä eli älä perusta omia hoitojasi näihin.
Uusi kolesterolilääke PCSK-9
Anonyymi-ap
1
61
Vastaukset
- Anonyymi
Uusia PCSK9:n estäjä -kolesterolilääkkeitä käyttävien sydänpotilaiden LDL-kolesterolitasot voivat laskea niin alhaisiksi, että lääkärit ovat pelänneet sen haittaavan elimistön toimintaa.
Kannattaa muistaa että kolesteroli on lihaksille tärkeä aine ja sydän on yksi lihaksista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774542Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k112563- 1751735
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2601602- 1241470
- 1221347
Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik91277Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil721269- 761252
- 35996