Suomalaiset kuolevat sukupuuttoon

Mitä hallitus aikoo tehdä tämän asian suhteen ?
24331
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Persut pariutuvat keskenään. Muita kun ei saa Suomeen tulla.

Äänestä
  • tappaa köyhät

    Äänestä

  • Saa tulla jos integroituu yhteiskuntaan. Tietyt mamut eivät vain ole edes toisessa sukupolvessa integroituneet suomeen, suomalaisiin tapoihin tai lakeihin. Eli miksi heitä edelleen halutaan tänne vaikka tiedossa on heidän haluttomuus integroitua?

    Äänestä

Toivottavasti suomalaiset paskojen ääriajatuksien poliitikot kuolevat sukupuuttoon ja tilalle tulee uudet järkevät ja oikeasti oman kansan hyviä periaatteita kunnioittavat. Joilla löytyy inhimillisyys, lähimmäisen rakkaus ja halu tukea nuoria, nuoria aikuisia ja hoitaa kunnialla myös vanhukset hautaan asti.

1Äänestä

Voisi laittaa takaisin vanhanpiian veron ja järjestää kodinhoitajia lapsiperheiden avuksi kuten 1950-luvulla.

Äänestä
  • Jo nyt yksin elävällä. on suurempi veroprosentti kun vastaavasti ansaisevalla perheellisellä henkilöllä.

    Äänestä

Olisikos se jokaisen lisääntymiskykyisen ja täysiälyisen suomalaisen asia hoitaa omalla kohdallaan. Hyvä tietysti myös tunnistaa jos ei täytä em. kriteerejä. Jos hallitus joutuu hoitamaan lisääntymisen niin menee nopeasti sukurutsan puolelle.

Äänestä

Puolet eläkkeen suuruudesta pitäisi määrytyä omien jälkeläisten eläkemaksujen mukaan. Näin olisi oikeudenmukaisempi järjestelmä.

Äänestä
  • Taas Venäjän homppelin paniikkualoituksia!

    TAKAAN, ETTÄ EMME KUOLE SUKUPUUTTOON LÄHIVUOSIKYMMENINÄ!😅🤣😂🖕

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Taas Venäjän homppelin paniikkualoituksia!

    TAKAAN, ETTÄ EMME KUOLE SUKUPUUTTOON LÄHIVUOSIKYMMENINÄ!😅🤣😂🖕

    Hehe sinä loispummieläkeläinen maksoit työnantajasi kanssa eläkkeestäsi ALLE NELJÄSOSAN!

    Niinpä sinä yhteiskunnan elätti irvokkaasti loisit nuorempien ikäluokkien piikkiin:-D

    Äänestä

Muutaman vuoden päästä jo alle 1.0. Kaikkia länsimaita koskeva ongelmahan tämä on.

Vai onko tämä ongelma?

Äänestä

Saarikko on tottunut jakamaan
joten kysy
ja saarikko jakaa.

Äänestä
  • Saarikko antaa vaan Erkille.😇❤️👍

    Äänestä

Kommarit lisääntyvät jakaantumalla.
Ryhdy komukan kaveriksi ja kas kas
pikapuoliin huomaat olevasi KOMMARI.
( sarvet ja häntä tulevat vuoden kuluttua )

Äänestä
  • Kokomuslaisetja persut yrittävät lisääntyä lykkimällä toisiaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Kokomuslaisetja persut yrittävät lisääntyä lykkimällä toisiaan.

    Taas Venäjän omppeli-Tiltulle tyypillisiä juttuja…

    Äänestä

Hiilihanko 2 vuoden kuluttua.

Äänestä

Ei hallitus mitään voi tehdä, ovat siihen jo liian vanhoja.

Äänestä

Venäjän homppelin jutuista tulee mieleen laulun sanat:

”Hän minne menee, kusta tulee…”

Äänestä
  • Mannerheim homoili Venäjällä.

    Äänestä

  • Anonyymi00024 kirjoitti:

    Mannerheim homoili Venäjällä.

    Luullut vaan!

    Äänestä

Orpo jatkaa orpopojan valssia.

Äänestä
  • Joka sujuu paljon paremmin kuin Nazi-Venäjällä Putlerin ripaska!

    Äänestä

” Suomalaiset kuolevat sukupuuttoon. Mitä hallitus aikoo tehdä tämän asian suhteen ?”

Ja kaikki tämä tapahtuu seuraavan vuoden sisällä?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mitä hallitus aikoo tehdä tämän asian suhteen ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu