Maahanmuutto nousi ennätykselliselle tasolle!
Anonyymi-ap
2025-04-27 13:51:39
Maahanmuutto nousi ennätykselliselle tasolle perussuomalaisten ensimmäisen hallitusvuoden aikana. 70000 uutta työmiestä! Tänä vuonna saamme vuoden 2024 tiedon.
https://www.verkkouutiset.fi/a/maahanmuutto-nousi-ennatykselliselle-tasolle/
Miksi se wanabeimaami ulisee koko ajan?
15
155
Vastaukset
- Anonyymi
Turhaa mäkätystä Moktarilta. Persut ovat tuoneet maahanmuuttajia enemmän kuin Sipilä. Joten pää kiinni Jukkelis!
- Anonyymi
Kannattaa katsoa sitä, kuka tai ketkä toimivat vuoden 2015 tienoilla sisäministerinä. Se on sisäministeriö, joka vastaa maahanmuuttoa koskevan lainsäädännön valmistelusta, ohjaa ja kehittää maahanmuuttohallintoa sekä tulosohjaa Maahanmuuttovirastoa.
- Anonyymi
Taitaa vaan olla kovin yksinäinen miesseuraa himotessaan vuodesta toiseen.
- Anonyymi
Moktar.Gubta
2019-08-22 16:31:42
"On mielenkiintoista seurata Ruotsia..."
Niin on.
Seuraan yhteismitallia tunnuslukuja, kuten BKT per capita, työllisyysaste, veroaste, keskipalkka. jne.
Järkevä ihminen ei voi kuin päätyä yhteen johtopäätökseen: Voi, kumpa Suomikin islamisoituisi ja pian. ;) - Anonyymi
Yksinäisyyttään ulisee.
Aikakautensa Monsieur Mosse. - Anonyymi
jukkaaaaaaaaaaaa
- Anonyymi
suomalaisuus ajetaan laihoihin vuosiin,
- miten onkaan sokeus pimentänyt suomesta jären - Anonyymi
Simpeleen imaami MOKTAR on ylennetty, PROFEETTA MOKTARIKSI Suonenjoelta…
- Anonyymi
Vuonna 2015 sisäministerinä toimi mm. Petteri Orpo. Maahanmuuttoon liittyvä bisnes alkoi voimaan hyvin. Onko muka yllätys, että Kokoomus ajaa yritysten etuja?
- Anonyymi
Kokoomus on kämminyt aina hallituksessa ollessaan. Silti sen kannatus ei kärsi liiemmin. Miksi se pääsee joka kerta kuin reuhka veräjästä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kokoomus on kämminyt aina hallituksessa ollessaan. Silti sen kannatus ei kärsi liiemmin. Miksi se pääsee joka kerta kuin reuhka veräjästä?
Kurpitsa halkeaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kokoomus on kämminyt aina hallituksessa ollessaan. Silti sen kannatus ei kärsi liiemmin. Miksi se pääsee joka kerta kuin reuhka veräjästä?
Koska kaikki rikkaat äänestävät takuuvarmasti ja he kaikki äänestävät Kokoomusta. Rikkaat älyävät äänestämisen tärkeyden.
Vähävaraiset ja köyhät ovat usein niitä, jotka jättävät äänestämättä (nukkuvat). He tuskin äänestäisivät rikkaiden etuja ajavaa Kokoomusta ja kun muut puolueet jäävät näistä nukkuvien äänistä paitsi, niin se on Kokoomuksen etu. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Koska kaikki rikkaat äänestävät takuuvarmasti ja he kaikki äänestävät Kokoomusta. Rikkaat älyävät äänestämisen tärkeyden.
Vähävaraiset ja köyhät ovat usein niitä, jotka jättävät äänestämättä (nukkuvat). He tuskin äänestäisivät rikkaiden etuja ajavaa Kokoomusta ja kun muut puolueet jäävät näistä nukkuvien äänistä paitsi, niin se on Kokoomuksen etu.Niin, täytyisi tulla lähes Jeesuksen kaltainen vapauttaja, jota kaikki nukkuvat alkaisivat äänestämään, ja maailma pelastuisi!
Jos jokin puolue saisikin kaikki nukkuvat äänestämään itseään, kai sellaistakin voisi tapahtua, jos olisi tosiaankin erittäin karismaattinen, lähes jumalolento puolueen johdossa, hänen sanansa olisi, kuin miekka, ja kaikki lankeaisivat maahan hänen edessään.
Politiikka taitaa olla paholaisesta, kuten näyttävät olevan kaikki uskonnotkin, muutenhan olisi vain yksi ideologia, yksi uskonto, tai niitä ei tarvittaisi ollenkaan.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi2432171Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151430Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141386Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko3711245Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t21948Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist162838Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin19806- 75742
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.57736Oon varma siitä
Että oot vain mun rahojen perään, nainen. Siks et kelpaa mulle, että joku helpompi. M-mieheltä101675