Amerikkalainen arvostettu talousmedia suitsuttaa surutta Suomen hallituksen talouspäätöksiä ja toteaa ”linjan olevan oikea”. Wall Street Journal tiivistää arvionsa toteamalla, että Suomi ”näyttää nyt muille mallia”.
Mitä tekee meidän valtamedia? Levittää lokaa hallituksesta, paljon tuhoa tehneelle vihervasemmistolle kumarrellen.
Arvostettu Wall Street Journal hehkuttaa Purraa ja Orpoa
35
192
Vastaukset
- Anonyymi
Mitävittua paskaa???
Sitähän on toitotettu pari vuotta, että Suomen pitää tehä ne heikennykset pakosta, koska kaikki muut ovat jo ne heikennykset tehny!- Anonyymi
USA ja Suomi menossa konkurssiin
- Anonyymi
"Arvostettu Wall Street Journal hehkuttaa Purraa ja Orpoa"
Varmasti jenkit kehuu, hehän eivät hyvinvointivaltion hyödystä ymmärrä mitään. Kateus estää solidaarisuuden. Ilman SDP:n, vasemmiston ja työväenliikkeen lue ay-liikkeen rakentamaa pohjoismaista hyvinvointivaltiota olisimme yksi pieni köyhä valtio. Nyt olemme kaikki Pohjoismaat paljon kokoamme ja väestömäärää suurempi tekijä kaikilla hyvinvoinnin ja kehityksen mittareilla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Arvostettu Wall Street Journal hehkuttaa Purraa ja Orpoa"
Varmasti jenkit kehuu, hehän eivät hyvinvointivaltion hyödystä ymmärrä mitään. Kateus estää solidaarisuuden. Ilman SDP:n, vasemmiston ja työväenliikkeen lue ay-liikkeen rakentamaa pohjoismaista hyvinvointivaltiota olisimme yksi pieni köyhä valtio. Nyt olemme kaikki Pohjoismaat paljon kokoamme ja väestömäärää suurempi tekijä kaikilla hyvinvoinnin ja kehityksen mittareilla.Ex h... Velalla ei tullu hyvinvointia, vain uudet nimikkeet " hyvinvointialueet" saatiin, vaikka pahoinvointialueet olis osuvammat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ex h... Velalla ei tullu hyvinvointia, vain uudet nimikkeet " hyvinvointialueet" saatiin, vaikka pahoinvointialueet olis osuvammat.
Kokoomuksen ja persujen johdossa kaikki muuttuu paskaksi.
- Anonyymi
Voimme olla ylpeitä hallituksestamme sekä Riikka Purrasta, teräsnainen
- Anonyymi
Saksi-Riikkaa ei näköjään saa kritisoida, viesti poistetaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saksi-Riikkaa ei näköjään saa kritisoida, viesti poistetaan.
Hän on Suomalaisten etujen Puolella!!!!
Ootko suomalaisia vastaan?
- Anonyymi
Kultanen härkä tuolla Wall Streetillä. Kertoo kaiken oleellisen.
- Anonyymi
OLET HULLU
- Anonyymi
Ei ole hyvää käytöstä tuollanen.
Yritätkö estää muiden sanan ja mielipiteen vapautta ?
- Anonyymi
Aloittaja, näyttääkö tämä suunta oikealta? Lisää työttömiä, lisää konkursseja? Nouseeko talous?
Kaikki vääriin ja päin helvettiä. Kuka näitä valejuttuja oikein keksii?- Anonyymi
Sulla on pää turvoksissa vasemmistopropagandaa. Siirry kapinakuplasta tänne arkitodellisuuden puolelle ja ala tutkimaan tehtyjä päätöksiä ja niiden vaikutuksia, sekä suuntauksia, ennusteita jne.
Oikeaa Tietoa löydät eduskunnan sivuilta, tilastokeskuksesta, Perussuomalaisten pää-äänenkannattajasta, aiheita käsittelevistä blogeista jne. Valtamediasta, oppositiolta ja silakkaforumeista et löydä kuin yksipuolista lokaamista ja kansan harhaanjohtamista. - Anonyymi
Joku laitoksessa asuva persu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sulla on pää turvoksissa vasemmistopropagandaa. Siirry kapinakuplasta tänne arkitodellisuuden puolelle ja ala tutkimaan tehtyjä päätöksiä ja niiden vaikutuksia, sekä suuntauksia, ennusteita jne.
Oikeaa Tietoa löydät eduskunnan sivuilta, tilastokeskuksesta, Perussuomalaisten pää-äänenkannattajasta, aiheita käsittelevistä blogeista jne. Valtamediasta, oppositiolta ja silakkaforumeista et löydä kuin yksipuolista lokaamista ja kansan harhaanjohtamista.Persu. Ota lääkkeet !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persu. Ota lääkkeet !
Jahas, vassari tuttuun tapaan jakelemassa mieIenterveysdiagnooseja. Taidatpa kuitenkin kertoa ihan itsestäsi :)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sulla on pää turvoksissa vasemmistopropagandaa. Siirry kapinakuplasta tänne arkitodellisuuden puolelle ja ala tutkimaan tehtyjä päätöksiä ja niiden vaikutuksia, sekä suuntauksia, ennusteita jne.
Oikeaa Tietoa löydät eduskunnan sivuilta, tilastokeskuksesta, Perussuomalaisten pää-äänenkannattajasta, aiheita käsittelevistä blogeista jne. Valtamediasta, oppositiolta ja silakkaforumeista et löydä kuin yksipuolista lokaamista ja kansan harhaanjohtamista.Kyllä olet sekaisin!
- Anonyymi
Tuo on vassariprobakandaa😜😜😜😜
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persu. Ota lääkkeet !
Lopeta valehtelu!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persu. Ota lääkkeet !
En käytä. Sulle jää enemmän. Jaloa, eikö😇😁
- Anonyymi
USA on kapitalistinen plutoktatia joka haluaa tuhota pohjoismaiset hyvinvointivaltiot jotka voittavat sen kaikissa hyvinvointimittauksissa. USA:n valtionvelka on 36 845 miljardia dollaria, puoket enemmän velkaa jenkkiä kohti kuin Suomella suomalaista kohden. Mutta siinä missä Suomessa valtionvelalla on saatu hyvinvointia, USA:ssa massiivisella velalla on paisutettu vain miljardöörien ja multimiljonäärien tilejä. USA:ssa on mahtava köyhyysongelma ja sitä seuraava huume- ja rikollisuusongelma. Terveydenhoito maailman kallein, päivähoito ja koulutus myös.
- Anonyymi
Plutokratia
- Anonyymi
Voi persu rukka.
- Anonyymi
aleksi taipale tienasi paikkansa venäläisessä oligarkkipöydässä.
Niillä säästöporsailla on aika usein sama kohtalo. - Anonyymi
Osu ja uppos. Vassarin itku on aina musiikkia korville 😆
- Anonyymi
Linja on OIKEISTOLAINEN, täysin eri asia kuin oikea.
WSJ on täysi kapitalistilehti joka ei ole objektiivinen missään asiassa.- Anonyymi
Kehuivat Hallitustamme😁😁😁😁😁😁
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kehuivat Hallitustamme😁😁😁😁😁😁
Totta. Varmasti vihavasrmmistoa h a r m i t t a a a a a a a a a a .... Sori siitä😄
- Anonyymi
Suomen media on häpeällinen, nolo vihan ja vastakkainasettelun lietsoja.
Tänään petyin. Haastattelleet ja kyselleet ihmisiltä Kai vai Wikman. Uutiseensa valinneet vain kain kannattajia. Siinä meillä naisia syrjivää, lyttävää media. Hyi kamala😝
Ketkä siellä määrää uutisoinnin tyylin, mitä puolueita edustavat?
Joku mot vois aaiaa pöyhiä... - Anonyymi
Upea osoitus hallituksemme oikeista ratkaisuista
- Anonyymi
Totuus tulee muualta kuin suomen vihervasemmistolaisesta mediasta
- Anonyymi
Wall Street Journal
Toiset arvostaa, toiset ei.- Anonyymi
Tieto on valtaa ja sitä on. nykyisellä hallituksella
- Anonyymi
Laita vielä se linkki, jossa Purran avustaja oli kai antanut 'tietoa', kun ne kirjoitti, että Helsinki nostaa puolustusbudjettiaan 2,jostakin kolmeen prosenttiin. Jutussa ei mainittu Suomea, vaan Helsinki. Hih. Referoitiin sitä erityisavustajaa.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2504526Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1252965Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412732Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741700Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051553Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn171437- 521295
- 921216
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2021067- 471055