Tariffit ja muu loistava Trumpin toiminta sai kurssit rajuun nousuun!
US:n vänisijät ovat vaienneet. Heitä varmaan vituttaa, kun Trum jälleen näytti YLIVOIMAISUUTENSA!
Mitäs te muut vänisijät tähän? Ai että YHYY?
Kurssit nousevat rajusti - KIITOS Donald Trumpin!!!
12
188
Vastaukset
- Anonyymi
Uuteen nousuun, itse aiheutettu romahduksen jälkeen. Tuskin heti palataan lähtötasolle. Varmaan kaurapuurokin maistuu mahtavalta jos on syönyt viikon kissanpaskaa.
- Anonyymi
Trump aloitti niin nyt on vielä minun USA sijoitukset 19 % miinuksella . No Trump ja lähipiiri sai hyvät rahat taskuunsa .
- Anonyymi
Olet hyvä esimerkki toopesta, jolta rahat viedään.
Olet oikealla palstalla, toope.
-Staffan Mulqvist, mestaritreidaaja
- Anonyymi
Max (Pilkun) Jussila kipuilee US:n Puheenvuorossa huvittavalla tavalla. Pölhö narisee Saudien antamasta lentokoneesta ja Saudien ihmisoikeusloukkauksista. Itse Nussila oli Kommunistisen Kiinan apupoikana vuosikymmeniä ja kehuu yhä niiden ihmisoikeuksia.
Muutenkin Nussilan päre on palamassa jatkuvasti muissakin keskustelunaiheissa. Soon REPPANA!- Anonyymi
Jussila nyt on ihan karikatyyri. Makeili joskusn, että hänellä ollut joskus ammoisina aikoina ihan kirkkoherra. Ja että kaikki muut ovat juntteja, koska heillä ei ole suvussa merkkihenkilöitä.
Nykyään ko. urvelolla ei ole muuta asiaa, kuin Trump sitä ja tätä.
- Anonyymi
Trumpista voi lopulta tulla suomalisrääkyjien suureksi kauhuksi yksi Suomen kannalta parhaista Yhdysvaltojen presidenteistä. Jos hän saa rauhan Ukrainaan ja jos hänen kova tullipelinsä kaupan esteiden purkamiseksi onnistuu. Mutta sen sijaan ei tule mieleen yhtään ainutta asiaa, jonka Suomen omat päättäjät olisivat viime vuosina Suomen hyväksi tehneet.
- Anonyymi
No, ensimmäinen ja toinen Trumpin itse asettama määräaika Ukrainan rauhasta meni jo! Ja jos sinä uskot, että kaupan esteitä voi poistaa tulleja korottamalla, niin minäkin uskon, että Trump on sinusta hyvä tyyppi!
- Anonyymi
Trump vähensi apua Etelä-Afrikalle ja alkoi ottaa vastaan sieltä saapuvia valkoisia pakolaisia jotka pakenevat heihin kohdistuvia joukkomurhia.
Tästäkö nyt ovat demokraatit raivoissaan.
Kts artikkeli Sammnytistä. - Anonyymi
On se pisnesmies, teki sopparin Kiinan kanssa jossa Kiina ei lupaa mitään uutta mutta Amerikka laskee tullit.
:D
Yksinkertaista sakkia viedään taas kuin litran mittaa, tai tällä kertaa kai pitäisi sanoa että gallonan mittaa kun ei ne tuolla Amerikoissa litroista niin ymmärrä.
Sisäpiiri teki tässäkin puhalluksessa triljoonia. Odotettavissa on uusia ylä- ja alamäkiä kursseihin, se on varmaa.
Muistutuksena, miksi Amerikka tuo paljon tavaraa Kiinasta? Koska Amerikkalaiset Kapitalisti-Sika-Miljardöörit (kuten Donald jonka myynnissä olevat MAGA tuotteet valmistetaan pääosin Kiinassa) ulkoisti lähes kaiken tuotantonsa tässä vuosikymmenten aikana Kiinaan jossa se on halvempaa työvoimaa vaikka mukaan lasketaan kuljetuskin kuin maksaa Amerikkalaliselle Duunarille palkkaa työn toteuttamisesta.
Koko kriisi, alkaen siitä MIKSI siellä Kiinassa on tuotantoa, on ihan "kotitekoista" ja itseaiheutettua.
Paljonkos se palstan päiväkauppaa tekevä kehuskelija on nyt sitten tuoton puolella, kerros jotain lukuja. - Anonyymi
Kiittäkää Putia!
Kuinka Venäjä koukutti Trumpin? Steelen asiakirjat, jotka Britannian MI6:n Venäjä-osastoa johtanut Christopher Steele keräsi Trumpin suhteista Venäjään paljastavat karulla tavalla, miten sekä Neuvostoliiton KGB että Venäjän FSB hyödynsivät hänen heikkouksiaan kylmäpäisesti. - Steele väittää, että Trump lahjoi venäläisiä viranomaisia edistääkseen liiketoimiaan Venäjällä.
Kohta Trump Tower Moskovassa!- Anonyymi
USA:n demokraatit maksoivat Steelelle, jotta hän keksisi sopivia asioita Trumpista. Onko Steele Dossier sinulle hörhölle tuntematon asia. Kongressi tutki asian ja totesi huuhaaksi.
- Anonyymi
Sekin kurssinnousu sakkasi sitten.
Koskaan ei ole mennyt niin hyvin kuin nyt.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku445155Erään T miehen viimeinen aloitus tänne
Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel302126Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova1052126HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a1191867Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v151819- 1111740
Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin
Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma491147Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa
Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p2471085Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen
Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.481001- 71941