Ei uskalla tavata Zelenskiä Istanbulissa.
Venäjällä ei tunnu olevan kuin pelkureita, jänishousuja. Jotenkin tulee meidän "mestari" mieleen....
Venäjällä ei tunnu olevan kuin pelkureita, jänishousuja. Jotenkin tulee meidän "mestari" mieleen....
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mestarikin on urhea soturi Kalsarinmyrkyttäjään ja Paksuposkeen verrattuna.
Venäjä ei tottele jotai koomikon komenteluita. Valtioiden välistä diplomatiaa ei hoideta zelen lällällää ette uskalla tyyliin, vaan asioista sovitaan etukäteen, sitten neuvottelijat alustavat sopimuksen ja lopuksi päämiehet tapaavat allekirjoitus tilaisuudessa.
Venäjän olisi parasta sopia asiat tasapuolisesti eikä yrittää olla niskan päällä! Ei tuo suuri ja mahtava ole tuossa sodassakaan ollut niskan päällä, kunhan on tuhotöitä innolla tehnyt Ukrainassa näyttääkseen tuota olematonta mahtiaan!
Turha on Putinin yrittää olla niskan päällä, se vain ärsyttää Zelenskyitä, eikä sopimuksista tule yhtään mitään!
Venäjällä ei ole varaa tyrannisoida Ukrainaa, ei tuo sodankäynti juuri hurraamista ole ollut Venäjän puolelta! Miehiä on kaatunut kuin meren mutaa ja siinä on mennyt muitakin kansallisuuksia kuin venäläisiä!
Ei tuossa ole varaa Putinilla pröystäillä ja vaatia alueita Ukrainalta!
Lavrovia kun katselee niin ei tiedä kumpi pää sillä on housuissa ja kumpi näkyvillä.
Lavrovilta oli aivan paska kirjoitus jossain kirjasessa! Koettavat olla niskan päällä ja määräillä Euroopan valtioita! Ei tuo sota ole ollut niin voitollinen, että kannattaisi tulla muuta määräilemään.
Omia kansalaisiaan ovat tuhonneet tuossa sodassa lähes miljoonan, siinä lienevät haavoittuneet ja kuolleet! Mahtoiko kannattaa tuo tuholaisen touhu Ukrainassa??