Ennenvanhaan kun Rajasalmen siltaa ei ollut, Pirkkalasta kuljettiin Nokialle Tampereen kautta koukaten. Nyt palataan aikaan entiseen, kun bussiyhteys Pirkkalasta Nokialle lakkautetaan.
Vastaukset 4
- Anonyymi
Aika on rahaa. Nykyisin matka-aika noin 25 minuuttia, Tampereen kautta lähes tunti.
- Anonyymi
Fillarilla menee Nokialle sillan kautta Pirkkalasta alle 25 min. Ei mitään järkeä käyttää jatkossa Nysseä ison kaupungin kautta (yli tunti vaihtoineen). Kuntokin nousee.
- Anonyymi
Pyöräile sinä kun kerran haluat ja pystyt. Meidän kahden yhteenlaskettu ikä on yli140 vuotta, joten mieluummin kuljemme autolla. Varsinkin, kun pitää kuljettaa tavaroita mukana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 52880
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan63643- 55640
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43562Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik30525Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk4502En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.32498- 72441
- 33425
- 37416