Suomalainen puolustaa Suomea aseellisesti tai aseettomana.
Tiltuloinen yrittää laistaa kaiken velvollisuuden puolustaa isänmaata, palvelut kyllä kelpaavat, thaikkuihin niitä ei kylläkään saa.
HAISTATA TILTULLE - PYSY RESERVISSÄ
10
193
Vastaukset
- Anonyymi
Kuvailisin kyseistä tapausta isänmaan petturiksi.
- Anonyymi
Suomea voi puolustaa aseellisesti tai aseettomasti, molemmat voi olla aivan yhtä isänmaallisia tapoja. Tämä tiltuloinen ränkyttää kuitenkin mahdollisuutta jättää isänmaan puolustaminen muiden harteille eroamalla reservistä, ja matkustamalla Thaimaahan. Suomen kansalaisuus edellyttää velvollisuutta maanpuolustukseen, tavan puolustaa voi valita, mutta viranomaiset määräävät lopulta sodanaikaiset tehtäväsi.
Ulkomaille pakeneminen ei ole tällainen tapa, vaan epäisäänmaallista rikollista propagandaa.
Jokainen joutuu lopulta tilille omista valinnoistaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomea voi puolustaa aseellisesti tai aseettomasti, molemmat voi olla aivan yhtä isänmaallisia tapoja. Tämä tiltuloinen ränkyttää kuitenkin mahdollisuutta jättää isänmaan puolustaminen muiden harteille eroamalla reservistä, ja matkustamalla Thaimaahan. Suomen kansalaisuus edellyttää velvollisuutta maanpuolustukseen, tavan puolustaa voi valita, mutta viranomaiset määräävät lopulta sodanaikaiset tehtäväsi.
Ulkomaille pakeneminen ei ole tällainen tapa, vaan epäisäänmaallista rikollista propagandaa.
Jokainen joutuu lopulta tilille omista valinnoistaan."Tämä tiltuloinen ränkyttää kuitenkin mahdollisuutta jättää isänmaan puolustaminen muiden harteille eroamalla reservistä, ja matkustamalla Thaimaahan."
Niihää hää tekkööt.
Vain savuavat rauniot ja itkevät, heikot - rammat ja mieleltään raskautetut Nato-Tiltut taakse jäädä saa.
Sotikaahan luuserit oikein kovasti!
- Anonyymi
Velvollisuus, olkoon sitten kyse ase- tai siviili luonteisesta velvollisuudesta on helposti laistettavissa.
Sodan aikana reserviläisyys ei oikein nappaa.
Katso: Ukrainan värväys ahdinko ja ulkomaan pakolaisuus!
Näin se toimii oikeasti se velvollisuuden laistaminen. 😉👉👌✌
Kun eroat reservistä, niin voit matkustaa ulkomaille pois sodan jaloista. 😉- Anonyymi
Mikäs hymiöpelle sinä olet?
- Anonyymi
Kommunistien parkumista taas. Suomen sosialistinen, feministinen ja monikulttuurinen verohelvettivaltio on suomalaisen miehen pahin vihollinen, ei sellaista ole mitään syytä puolustaa. Menkään kommarit pohjoiskoreaan, siellä on pakkovaltio teidän makuun.
- Anonyymi
Kuten huomaamme, tiltuloinen on tosiaankin Suomalaisen yhteiskunnan LOINEN.
Käyttää hyväkseen yhteiskunnan palvelut, mutta ei kanna mitään vastuuta.
Kriisiaikoina noillekin löytyy oma paikkansa.- Anonyymi
THAILAND!
- Anonyymi
Mitä täällä on enää , minkä puolesta kannattaisi panna henkensä alttiiksi?
Ei toimi enää terveydenhoito , koulutus , vanhusten hoito jne... tavalliselle
kansalle. Antaa ökyrikkaiden taistella rikkauksiensa puolesta ihan itse ,
vain idiootti menee mukaan.- Anonyymi
Venäjällä odottaa unelmiesi diktatuuri...
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1231853
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001640Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy511215Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?491098Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M31978Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50876Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47876Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37810Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56798Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet38797