Lappajärvi otsikoissa

2517
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Yrittäjä ystävällinen kunta tämä Lappajärvi.
Kerkisikö liittymään Etelä-Pohjanmaan yrittäjiin?
Tässä se taas huomataan että Vimpeli ei ole yrittäjä ystävällinen kunta.
Ei ole riittävästi pienteollisuustontteja tarjolla, laitetaan vain rahaa joillekkin epämääräisille Ranskalaisille joidenkin tuulivoimala öyhötyksiin jotka eivät edes tuota mitään.
Kannattaisiko kaikkien Vimpeliläisten yritysten siirtää toiminta Lappajärvelle?
Ilmeisesti kunta tukee siellä yrityksiä reilusti paremmin.

Äänestä

Samaan lehteen näkyi osuvan juttuun myös toinen yrittäjä, Kokoomuslainen Seinäjoen valtuuston ja hallituksen jäsen... hassua, eikö totta?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

yrittäjyyden pakeilla. https://ilkkapohjalainen.fi/rikokset-ja-onnettomuudet/t%C3%A4m%C3%A4-kaksikko-pyrki-pohjanmaan-huumeherroiksi-n%C3%A4in-huumeliiga-toimi-teuvalla-ja-lappaj%C3%A4rvell%C3%A4

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu