Entä jos nyt olisi leviämässä ja laajalle levinnyt koronaakin vaarallisemoi virus?
Ihmiset matkustelee, kokoontuu, halailee ja kättelee vieraita kuin mitään koronavirusta ei ikinä olisi ollut. Uskomatonta.
Antaako koronarokotteet täydellisen turvan kaikille mahdollisille varianteille, miksi ei osata pelätä ja varoa ellei joku virallinen taho pelottele? Entä jos varoitus tulee liian myöhään, olet jo saanut viruksen ja varma kuolema odottaa, olisit voinut varoa, mutta et varonut! Varo!
t. rokottamaton
Ihmiset matkustelee, kokoontuu, halailee ja kättelee vieraita kuin mitään koronavirusta ei ikinä olisi ollut. Uskomatonta.
Antaako koronarokotteet täydellisen turvan kaikille mahdollisille varianteille, miksi ei osata pelätä ja varoa ellei joku virallinen taho pelottele? Entä jos varoitus tulee liian myöhään, olet jo saanut viruksen ja varma kuolema odottaa, olisit voinut varoa, mutta et varonut! Varo!
t. rokottamaton
Vastaukset 14
Vanhimmat
Räplättävä pieruji - saa välimatkaa kassajonossa
t. rokottamaton
😭😭😭😭
Pidäthän sen 2 metrin turvavälin myös itseesi!
Ei hyvää päivää sinne!
Matukaani tehtaitailee viruksia.
Ja heti kun virallinen taho pelottelee, menette paniikkiin ja teette kaiken mitä käsketään, kuljitte omin jaloin teuraalle!
Syöpää ja sairauksia on piisannut rokotusten myötä.
Anonyymi
2025-05-16 10:34:11
Totta!
Syövät ja sairaudet ilmaantuivat vasta rokotuksien jälkeen maailmaan.
(sarc.😎)
"Antaako koronarokotteet täydellisen turvan kaikille mahdollisille varianteille"
- Se koronarokotteen antama pitkäkestoisempi suoja on tosiaan oleellisesti vähemmän varianttiriippuvainen, kuin suoja tartuntaa vastaan.
AL:
>>Suomessa tehty tutkimus kertoo, että kahden koronarokotteen suoja tartuntaa vastaan heikkenee puolessa vuodessa noin neljäsosaan alkuperäisestä. Sen sijaan suoja vakavaa tautia vastaan on kuuden kuukauden kuluttua yhä lähes yhtä hyvä kuin se on parhaimmillaan eli pari viikkoa toisen annoksen jälkeen<<
https://www.kemiamedia.fi/koronarokote-antaa-kestavan-suojan-vakavalta-taudilta-valjastaa-t-solut-jatkuvaan-taisteluun-myos-virusmuunnoksia-vastaan/
ps. Mikään rokote ei ikinä ole antanut täydellistä suojaa mitään sairautta vastaan. Se ei tee rokotteista huono tai hyödyttömiä.
Tietysti se tulee. Millä muulla tekosyyllä teidät pakotettaisiin pois käteisestä ja ottamaan pedon merkin? Uskovat on sitä ennen jo temmattu ylös.
Mikä siinä käteisrahassa sinua kismittää, etkös osaa käyttää älypuhelinta ja MobilePay:tä?😅
Juu tulee jos tulee, panikoidaan yhdessä kollektiivisesti ja syytellään taas rokottamattomia kaikesta 😭😭😭😭
WHO:n ja THL:n Hanna Nohynek sai ikuisen immuniteetin kun sairasti koronan keväällä 2020, tavikset joutu ottaan rokotteita eikä silti saaneet immuniteettia.
Olisko siis kannattanu vaan sairastaa tauti mikäli virus edes oli todellinen?
Onhan toi melko ristiriitaista, että ihan omalla ilmoituksellaan Hanna vältti tiedelitkut...eikä kukaan syytelly taudin levityksestä?
Henkeö 😹👍
Sinun kannaltasihan tilanne on hyvä, koska rokottamattomana olet turvassa kaikilta varianteilta. Lisäksi kaikki rokotetuthan kuolevat joka tapauksessa viimeistään tänä vuonna!