krainaa tukeva niin sanottujen halukkaiden maiden koalitio hajosi virallisesti perjantaina, kun Italia irtautui siitä lopullisesti!
Koalitio kokoontui perjantaina Albanian Tiranassa Euroopan poliittisen yhteisön huippukokouksen jälkeen. Asialistalla oli vain yksi asia: Ukrainan tilanne epäonnistuneiden Istanbulin neuvotteluiden jälkeen.
Ukrainaa tukeva koalitio hajosi lopullisesti
32
187
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
Nyt sitten Venäjä kärsii. Annettiin tilaisuus mutta ryssivät senkin. Seuraavaksi pakkotoimenpiteillä
- AnonyymiUUSI
Antoivat Italialle mahdollisuuden ja Italia poistui sotahullujen koalitiosta...
- AnonyymiUUSI
Mitä pakkotoimenpiteitä aseettomalla ja munattomalla Euroopalla on 😂😂😂😂.
- AnonyymiUUSI
Kärsiikö NATO Suomi reservin paosta?
No totta helevetissä kärsii! - AnonyymiUUSI
Ei EU- Eurooppa kykene laajaan yhteiseen mielipiteeseen saati tekemään jotain riittävästi käytännössä, tässä taas yksi hyvä esimerkki siitä. Ei tule oikein mitään kun ei tule oikein mitään...Ukrainaa tulisi auttaa paljon, paljon enemmän kuin nyt tapahtuu. EU- maat ovat ihmeissään jo siksikin että samalla kun Ukrainan tukemiseen tulisi panostaa paljon enemmän, Trump vaatii valtioita osin yli tuplaamaan omaan puolustukseensa suunnattavat rahat...EU- Eurooppa on ihan sekaisin...
Vain muutamalla valtiolla puolustusmenot ovat nyt nykyisellä vaaditulla 2,5 % tasolla BKT:sta, Suomi toki niissä valtioissa mukana mutta joillakin Kreikalla, Italialla yms. luku on luokkaa 1.5 % ja Trump sanoo että se pitää nostaa 5 %:n, siinäpä miettimistä...ja sitä mietittäessä ja pohdittaessa sadoissa kokouksissa EU- Eurooppa menee yhä enemmän sekaisin...- AnonyymiUUSI
Eurooppa on munaton, rahaton ja aseeton 🤣.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Eurooppa on munaton, rahaton ja aseeton 🤣.
EUROOPASSA ON YHÄ MUNAA, RAHAA JA ASEITA JA NIILLÄ TUETAAN UKRAINAN VAPAUSTAISTELUA HYÖKKÄÄVÄÄ VENÄJÄN NAZI-ARMEIJAA VASTAAN!
- AnonyymiUUSI
Eikä olisi koskaan tullutkaan mitään. Mistään jo alkuaan epärealistisesta tavoiteasettelusta ei synny mitään hyvää.
- AnonyymiUUSI
Eurooppaa viedään kokahuurussa, miettikääpä hetki?
- AnonyymiUUSI
EMME MIETI TILTUN TAPAAN VAAN TUEMME UKRAINAN JALOA ITSENÄISYYSTAISTELUA RAAKAA VENÄJÄN NAZI-ARMEIJAA VASATAAN!
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
EMME MIETI TILTUN TAPAAN VAAN TUEMME UKRAINAN JALOA ITSENÄISYYSTAISTELUA RAAKAA VENÄJÄN NAZI-ARMEIJAA VASATAAN!
Olet siis natsi, tutustupa kuitenkin, mitä sen historia pitää sisällään.
Natseille ei ole tulevaisuutta. - AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Olet siis natsi, tutustupa kuitenkin, mitä sen historia pitää sisällään.
Natseille ei ole tulevaisuutta.Kaikki suomen ryssänkätyrit päätyvät ennemmin, tai myöhemmin .... muuria vasten.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Olet siis natsi, tutustupa kuitenkin, mitä sen historia pitää sisällään.
Natseille ei ole tulevaisuutta.Ukso Natsis, what we gonna do?
Chop 'em up like the Saudis do - AnonyymiUUSI
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/a7a8cff2-e3c1-4f8a-b63f-c3886777b19e
Taitaa olla toisinpäin-
(Eurooppaa viedään kokahuurussa, miettikääpä hetki?) - AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Olet siis natsi, tutustupa kuitenkin, mitä sen historia pitää sisällään.
Natseille ei ole tulevaisuutta.Ei tietenkään, Venäjän natseilla ei ole tulevaisuutta.
Käyvät kohti tuhoaan. - AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/a7a8cff2-e3c1-4f8a-b63f-c3886777b19e
Taitaa olla toisinpäin-
(Eurooppaa viedään kokahuurussa, miettikääpä hetki?)Härskeintä propagandaa mitä olla voi.
Iltapaskat kilpailevat siitä. - AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Kaikki suomen ryssänkätyrit päätyvät ennemmin, tai myöhemmin .... muuria vasten.
Se oikea natsi tuli esiin.
- AnonyymiUUSI
Mitä tehdään jäljelle jääneen EU-kuonan kanssa? So, what we gonna do?
Just Chop 'em up like the Saudis do - AnonyymiUUSI
Jospa keskityttäisiin katsomaan Venäjän tuhoa.
Sitten tiltukin voi miettiä kun kysytään missä olit kun Putin teki itselleen viimeisen kravatin.- AnonyymiUUSI
No sitähän Suomi on katsellut koko ajan, kylmästi ihaillen omaa enkelinaamaansa peilistä. Tosin se Ukraina on vähitellen tuhoutunut.
- AnonyymiUUSI
En tiennytkään että Italia on niin kova sotilasmahti että tuo koalitio on siitä riippuvainen, olisiko aika pistää näitä järjestöjä , Eu ,NATO , uusiksi niiden kesken joita jäsenyys oikeasti kiinnostaa, sellaisilla ehdoilla että kaikki oikeasti hyötyisivät eikä kuten nykyisin, jotkut vain maksavat ja jotkut vain kuppaavat.
- AnonyymiUUSI
EU hajoaa ja silloin siitä hyötyvät kaikki....loppuu lehmien myrkyttäminen, mm. tämä mielipuoli, ilmastohuijauksen varjolla.
- AnonyymiUUSI
Lehmien myrkyttäminen?
En ole koskaan myrkyttänyt lehmiä enkä mitään muitakaan elikoita. - AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Lehmien myrkyttäminen?
En ole koskaan myrkyttänyt lehmiä enkä mitään muitakaan elikoita.Oletko kuullut sanan Boaver?
Sitä nyt syötetään lehmille ja syy on ilmastomuutos, lehmät ovat kuulemma pahimmasta päästä ilmaston tuhoajia.
Samalla myrkytetään maito, kaikki maitotuotteet. Voi raukkaparkaa. Sinua itseäsi on kusetettu kaikella mahdollisella. Etkö edes itse tajua, miten olet pihalla, kun et kykene selittämään, miksi viime vuosi oli taas mittaushistorian lämpimin? Yrität selittää, että kyse on muka luonnollisesta vaihtelusta, mutta et kuitenkaan pysty selittämään, että mikä oli se luonnollinen syy, jonka vuoksi ilmasto oli taas kerran mittaushistorian lämpimin.
- AnonyymiUUSI
moloch_horridus kirjoitti:
Voi raukkaparkaa. Sinua itseäsi on kusetettu kaikella mahdollisella. Etkö edes itse tajua, miten olet pihalla, kun et kykene selittämään, miksi viime vuosi oli taas mittaushistorian lämpimin? Yrität selittää, että kyse on muka luonnollisesta vaihtelusta, mutta et kuitenkaan pysty selittämään, että mikä oli se luonnollinen syy, jonka vuoksi ilmasto oli taas kerran mittaushistorian lämpimin.
Rovaniemellä yx Hornet lämmitti ilmastoa aika voimakkaasti, miksi?
Palavan Hornetin Päästöt sisältävät mm. hiukkasia, häkää, hiilivetyjä ja mustaa hiiltä sekä polysyklisiä aromaattisia yhdisteitä, kuten bentso(a)pyreeniä. Nämä ovat haitallisia ihmisten terveydelle ja taatusti vähentävät turvallisuutta.
Niin miksi? No TURHAAAAN AIVAN TURHAAAAN
Lopulta kentältä nousi MUSTA SAUHU kun sielä paloi valta SAATANAN. - AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Oletko kuullut sanan Boaver?
Sitä nyt syötetään lehmille ja syy on ilmastomuutos, lehmät ovat kuulemma pahimmasta päästä ilmaston tuhoajia.
Samalla myrkytetään maito, kaikki maitotuotteet.Russotrollille kaikki on myrkkyä mikä menee yli oman ymmärryskyvyn.
Unohdit K-piikit, nekin olisi varmaan pitänyt mainita?
😂😂😂
- AnonyymiUUSI
Heh, Venäjä häviää sodan 100% varmasti.
Venäjän "armeija" on aivan sekaisin.- AnonyymiUUSI
Onko muka enemmän sekaisin kuin Nato-Tiltu? En usko... 😜
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Onko muka enemmän sekaisin kuin Nato-Tiltu? En usko... 😜
Venäläiset tappelee huumepäissään toistensa kanssa sekaisin kun seinäkellot.
- AnonyymiUUSI
Venäjä häviää sodan 100% varmuudella.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 742862
- 642743
- 681812
- 241647
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä171619- 201580
- 181454
- 481287
- 381253
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91239