Persun ja fundamentalistin kolme suurinta eroa

1) -
2) -
3) -

Keksiikö joku edes yhden?
11121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ei ole mitään eroa. Hölmö kyssäri.

Äänestä

Miten vasulla pimeässä hitsaaminen sujuu ?
Kesä tulee ja pimeys vähenee
rahnantulo jää pelkkään Kela- tiliin.
Tarttee lähteä kallalle.
Olethan kalastaja perheestä,
vasu.
Älä laita pelastusliivejä
terv. äitisi Olga

Äänestä

Persuksi tullaan tulemalla persu-uskoon ja vannomalla uskollisuutta Mestarille.

Äänestä

1) persut valehtelee lähes rajattomasti
2) persut kiroilee
3) persu voi olla myös ateisti, kuten Mestarin

Eli erojakin löytyy.

Äänestä
  • Kohta 1 sopii kyllä kaikkiin fundamentalisteihin joita olen pitkän elämäni aikana tavannut. Valehtelevat aivan yhtä törkeästi kuin pahimmat persuilijat ja ryzzänkätyrit.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Kohta 1 sopii kyllä kaikkiin fundamentalisteihin joita olen pitkän elämäni aikana tavannut. Valehtelevat aivan yhtä törkeästi kuin pahimmat persuilijat ja ryzzänkätyrit.

    Ok, enää kaksi jäljellä ;-(

    Äänestä

keksikää itsellenne harrastus.
Negatiivisuus nakertaa ihmistä.

Äänestä
  • Ei ole positiivisempaa, kuin nauraa typeryydelle. Ja sitä persut tarjoaa lähes rajattomasti.

    Persut pidentää siis ikää ;-)

    Äänestä

Vassari suvakkitätinä arvostan persujen 'Mestarin' Ukrainan tukemista ja sitä kautta oman maamme puolustamista!

Samoin kuinka hän kunnioittaa niitä työläisiä ja maalaisia, jotka Talvisodassa torppasivat maamme miehityksen ja jatkosodassa natsien rinnalla maamme puolustamisen. Sillai oltiin erikoisia natsien aseveljiä, että meillä oli juutalaisdivisioonakin, synagooga oli lähellä saksalaisten komentopaikkaa ja kolmelle Suomen armeijassa palvelleelle juutalaiselle myönnettiin rautaristi. Yksi heistä oli lääkintämajuri Leo Skurnik, toinen kapteeni Salomon Klass ja kolmas lottana palvellut Dina Poljakoff. Kaikki tosin kieltäytyivät ottamasta kunnianosoitusta vastaan.

Sodan jälkeisenä itsenäisyyspäivänä 6.12.1944 Mannerheim jätti linnan juhlat väliin ja vieraili tasavallan presidenttinä hänen kkunnioittamassa kaatuneita juutalaissyntyisiä sotilaita Helsingin juutalaisessa synagoogassa.

Meiltä luovutetiin 8 juutalaista natsien keskitysleireihin. Monet pakenivat tosin ruotsiin maamme kautta.

Äänestä
  • Mutta esim. Turkkilan ajatukset on aika lailla suoraan kopsattu ja käännetty USA:n fundamentalistifasisteilta. Ja eukko komppaa!

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Mutta esim. Turkkilan ajatukset on aika lailla suoraan kopsattu ja käännetty USA:n fundamentalistifasisteilta. Ja eukko komppaa!

    Ja Purran slogan' Honeybadger don't give a shit', jäljet johtaa sylttytehtaalle...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

1) -
2) -
3) -

Keksiikö joku edes yhden?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu