Ei oo tulitauosta kuulunu mitää?
Jatkaako ZelensKYY sotimista vai pitääkö tulitauon?
Kuinkas ZelensKYYn tulitauon kerjääminen sujui Turkissa?
20
258
Vastaukset
- Anonyymi
Pitääkö Putin tulitauon?? Siinä olisi alku elämän rauhoittumiselle Ukrainassa! Putin ei ole voittoa saanut, joten varmaan Putin yrittää vielä, toivottavasti heikolla menestyksellä!!!
- Anonyymi
Ei mitää tulitaukoja nyt kun Ukrainan suurhyökkäyskin etenee salamasotana.
- Anonyymi
Zelenskyi voisi julistaa yksipuolisen tulitauon ihan milloin haluaa, mikä sen estää?
No vaikka se että kaikenlaista rysäpöksyä pukkaa koko ajan aron yli kimppuun härveleineen, jos ei ole kahta sopijaa.
Höpsistä. LENINGRADIN iloiset KILJUVEIKOT ovat taas saaneet uuden sammion tuoretta KILJUA juodakseen ja juttu luistaa!
Ettekö tienneet, että SOTAKÄÄPIÖ (=presidenttinne putin) ei USKALTANUT matkustaa Turkkiin.
KAALISOPPAA KAALISOPPAA KAALISOPPAA HEI!- Anonyymi
ZelensKYY voi julistaa yksipuolisen tulitauon ihan milloin haluaa ja näyttää kuinka hieno asia se on?
- Anonyymi
Ei oikein napannu. ZelensKYY oli selkeästi lyöty!
- Anonyymi
Kohdallas toivees toteutukoon ....
Heh heh, on tainnut KILJU nousta LENINGRADIN veikkosen päähän SYSIMÖKISSÄ.
Onko KAALISOPPAA?
- Anonyymi
Putinhan sitä tulitaukoa on ehdottanut monta kertaa ja odottaa että koko maailma pitää tulitaukoa jotta Venäjä saa sotia rauhassa.
Vai mitä tiltu? - Anonyymi
Kysymys: Miisi venäläiset haisee aina niin pahalle? Eikö ne osaa käyttää suihkua?
BRUAHAHAHAAA
Iloitse nyt niin kauan kuin SOTAKÄÄPIÖ on vielä vallassa. Se ei ole enää pitkä aika kun hänet vapautetaan tehtävästään.
Sen jälkeen SOTAKÄÄPIÖN hännystelijöille koittavat tiukat ajat. Voi olla, että muutto Pohjois-Koreaan on ainoa keino säilyttää henki. Mieti sitä.
KAALISOPPAA KAALISOPPAA KAALISOPPAA HEI!- Anonyymi
44.Div kirjoitti:
Miksi pitäis mennä vierailulle maahan, jossa kaikki muu on paskaa, paitsi kusi?.
Sinähän se vapiset jo silkasta pelosta.:-))
- Anonyymi
no putin käsittää sanan tulitauko väärin... kun sanoo tulitauko niin putin käsittää että nyt tuli tauko ,hän käy istumaan ja pitää taukoa ,pitää pöydänpäästä kiinni ja jalat alkaa vispaamaan.
- Anonyymi
Mikä käärme Putin on? Se on KYYRYSSÄ🤣
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 975979
- 2103304
Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j663268Näin susta unta
Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!183225Niin voimakkaat tunteet
Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi162495Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen
sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk242464Katu täyttyy askelista...
Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.282323- 2551978
Puhe on halpaa
Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.441606- 61378