Macron VAATII että Putten on suostuttava tulitaukoon!

Jahas, milläköhän lihaksilla käppänä huutelee?
On kuulemma tästä ihan jutellut joidenkin kaa.

Tänään Rumppi ja Putte rupattelevat puhelimessa. Onkohan niillä lankapuhelimet, kännykkäpuheluthan voidaan kaapata helposti.

Ei taida Rumppikaan saaha aselepoa aikaseksi.
Venäjän kesähyökkäys ei oo nääs vielä kunnolla ees alkanu.
14222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

she is elon * :)

Äänestä
  • Macron leikkii olevansa Napoleon.
    Julistaisi nyt vai sodan Venäjälle, sitten saisi leikkiä sotapäällikköä.

    Äänestä

Mitä tämä aloitus tekee salaliittopalstalla?

Äänestä
  • Saa täällä arvuutella toki sitäkin että onko Kuussa käyty tai ei.
    Kirjoita sinä siitä.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Saa täällä arvuutella toki sitäkin että onko Kuussa käyty tai ei.
    Kirjoita sinä siitä.

    Maailman menoa -palsta on sopiva yleiselle hölötykselle.

    Äänestä

Ranska ei ole sodassa eikä sen neuvottelupöydässä.

Macron siis haukkuu oravaa puussa.

Äänestä

Eikös se Putte vaadi että maailman olisi käytävä niiden kanssa taas kauppaa?

Vaikka sotiminen loppuisi niin millään maallahan ei ole mitään velvollisuutta käydä Venäjän kanssa enää koskaan kauppaa.

Äänestä
  • Ookkonä kuullu omavaraistaloudesta?
    Sen voimin NL kukisti natsi-Saksan.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Ookkonä kuullu omavaraistaloudesta?
    Sen voimin NL kukisti natsi-Saksan.

    Omavaraistalouteen ei kuulu massiivisen avun vastaanottaminen muilta, kuten "omavaraistaloudessa elävä" Neuvostoliitto teki toisen maailmansodan aikana ottaessaan vastaan Yhdysvalloilta valtavan ase-ja ruoka-avun.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Ookkonä kuullu omavaraistaloudesta?
    Sen voimin NL kukisti natsi-Saksan.

    Kuulostaa hyvältä, maailmalla siis tosiaan EI ole tarvetta enää koskaan käydä kauppaa Venäjän kanssa.

    Olemme siis asiasta samaa mieltä.

    Äänestä

Ei se Putten vika ole että kun jos suostuu tulitaukoon, niin ne vaan jatkais sikailua ukrainas. Vasta kun ukraina lopettaa pahantekemiset ukrainan kansalaisille on oikea hetki tulitauolle?!

Eikä sekään ole Putten vika. Aina asiat ylösalaisin syytetään väärää henkilöä kaikeasta ja pureskelematta suomalainen uskoo kaiken.

Äänestä

Putte sekoittaa puheillaan taas Trumpin pään. Saas ihmetellä mitä Trumppi laukoo puhelun jälkeen Truth sosialissa.

Äänestä

Musta tuntuu että kohta Ukraina alottaa sen kesähyökkäyksen.
Eiks se ole sitä toitottanut jo reilu vuosi sitten?

Äänestä

makarooni toimii hirnuvana ranska aasina.
Seuraille, Suomessa tupi hirnuu joutavia... pitäisi laittaa kotiarestiin hirnumaan...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jahas, milläköhän lihaksilla käppänä huutelee?
On kuulemma tästä ihan jutellut joidenkin kaa.

Tänään Rumppi ja Putte rupattelevat puhelimessa. Onkohan niillä lankapuhelimet, kännykkäpuheluthan voidaan kaapata helposti.

Ei taida Rumppikaan saaha aselepoa aikaseksi.
Venäjän kesähyökkäys ei oo nääs vielä kunnolla ees alkanu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu