Ei ole pakko irstailla vaikka et olisi kristitty.

Itsehillintään voi käyttää omaehtoista tahdonvoimaa.
Sopeutua ympäristön normeihin pahennusta aiheuttamatta.

Rajoittaa ihan omatoimisesti sisäsyntyisiä impulsseja joista luultavasti koituisi harmia, esim. Sukupuolitaudit 😁
42307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 42

Vanhimmat

Toisaalta ei ole pakko olla irstailematta, vaikka olisitkin kristitty.

Äänestä
  • Tiedämme sen.

    Äänestä

Vain moraalittomat uskovaiset tarvitsevat sääntökirjan ja korkeimman oikeuden että edes yrittävät elää ihmisiksi.

Äänestä
  • Entä tämä:
    Mies ilmoittaa alaikäiselle:
    "Jos kerrot tästä niin synti tulee sinuun"

    Äänestä

  • Höpö höpö

    Moraaliset kristityt Tarvisevat sääntökirjaansa ollakseen moraalisia.

    Äänestä

  • Kaikki tarvitsee.
    Suomalaiset ateistit on kasvatettu kristillisen moraalin mukaan. Se on hyvä moraali ja siitä kannattaa pitää kiinni, vaikka luopuisi itse uskosta. Kokemuksella!

    Äänestä

  • Höpsistä
    Moraalittomia olisivat ilman sääntökirjaansa.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Höpö höpö

    Moraaliset kristityt Tarvisevat sääntökirjaansa ollakseen moraalisia.

    Mikä tuo sääntökirja on? Millä nimellä sen löytäisi kirjastosta tai kirjakaupasta?

    Äänestä

Rankka teksti tosi

metsässä nuori mies lähti seuraamaan naisia ja tyydytti samalla itseään Kyllä tämä on maailma on mennyt semmoiseksi että ei mitää rajaa. aikoinaan entinen vaimo raiskattiin revittiin pyöränsä päältä. auto seurasi kilometrejä. samana iltana 12 vuotias uhri. vajaa 4 vuotta linnaa. kuoli heti kun vapautui. ei tätä saa anteeksi

Äänestä
  • niin raiskatun sukulaiset hoiti homman , kun vapautui ?

    Äänestä

Uskovaisena minun on pakkoa irstailla, koska pitää toteuttaa Herran käsky: "Lisääntykää ja täyttäkää maa!" Ei se masturboimalla onnistu, vaikka mieli tekisi vaihteeksi iloita pornon tahtiin. Vaimon kanssa touhutessa tuntuu kuin sekaantuisin eläimeen, koska hän on lihottanut kirkkokaffeilla pullaa kastaessaan itsensä siaksi.

Äänestä
  • Tervetuloa meidän herätys kristittyjen kokouksiin. Siellä me miehet menemme piiriin ja masturboimme toisiamme samalla kun pyrimme keksimään mahdollisimman irstaita homotarinoita. Siinä on vain vaimot edessä kun me miehisellä tyylillä hoidamme asiat. Luterialaisuus palstalla on muutamia piiristämme. Jos et usko, niin mene vaikka katsomaan kuinka intohomoisesti me puhumme homoudesta.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Tervetuloa meidän herätys kristittyjen kokouksiin. Siellä me miehet menemme piiriin ja masturboimme toisiamme samalla kun pyrimme keksimään mahdollisimman irstaita homotarinoita. Siinä on vain vaimot edessä kun me miehisellä tyylillä hoidamme asiat. Luterialaisuus palstalla on muutamia piiristämme. Jos et usko, niin mene vaikka katsomaan kuinka intohomoisesti me puhumme homoudesta.

    Myös Jumala on hyvin intohomoinen, koska hän tiirailee mieluummin homopornoa kuin johtaa maailmaa. Hänen kaikki aikansa menee intohomoillessa.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Myös Jumala on hyvin intohomoinen, koska hän tiirailee mieluummin homopornoa kuin johtaa maailmaa. Hänen kaikki aikansa menee intohomoillessa.

    Jep. Raamattu kertoo kuinka Jumalalla oli tylsää ja hän loi kaiken omaksi pornokanavakseen. Hän erityisesti tykkää luomastaan homopornosta.

    Alkuunsa kun ihmisiä oli vähän, oli tämä tyyppi jatkuvasti paikan päällä, mutta kun väkeä on tullut lisää, niin tarjontaa riittää niin paljon ettei kerkeä muuhun.

    Äänestä

Suurin osa ateisteista irstailee eikä ota vaimoaan pyhyydessä niin kuin valitut tekevät.

Äänestä
  • Älä ole kateellinen ateisteille.

    Äänestä

kuumalla säällä kuuluu vähentää vaatteita , muuten olo menee tukalaksi

Äänestä

Minä irstailen syömällä ihanaa Brie-juustoa, viinirypälettä ja saksanpähkinöitä. Jos pullon pohjalla on vielä viiniä, niin lipasempa sitäkin. Syntisen hyvää!

Äänestä
  • Pullon työnnät sinne mihin ei paista aurinko, loista ei kuu.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Pullon työnnät sinne mihin ei paista aurinko, loista ei kuu.

    Jeesus pieraisee pulloon ja sinne syttyy valo.

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Jeesus pieraisee pulloon ja sinne syttyy valo.

    Päivi Räsänen pillupierunsa.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Pullon työnnät sinne mihin ei paista aurinko, loista ei kuu.

    Miksi työntäisin??? Kerro!. Aika kieroutunut asenne, sanoisin, ja sanonkin.

    Äänestä

Trump puolustaa Jeesuksen Kristuksen opetusta koko elämänsä ajan ja hän on sitä mieltä että kouluissa pitäisi myöskin harrastaa rukoilua enemmän. Great.

Äänestä
  • Rukoilu tappaa tehokkaasti aikaa. Siksi se tappaa myös rukoilijan. Kätevää kyllä.

    Äänestä

Pahantahtoisuus on ateismin perusenergia Huomaako kukaan sitä itsessään ?

Äänestä
  • Noh noh! Oletpa pahantahtoinen, kun noin sanot! Hyi sinua!

    Äänestä

  • Anonyymi00035 kirjoitti:

    Noh noh! Oletpa pahantahtoinen, kun noin sanot! Hyi sinua!

    Rukous tappaa. Rukoile. Tätä tää palsta on täynnä. Räsäsen pieruja ym. Ei ihme että atet on niin älykästä

    Äänestä

Moraalinen ihminen tekee oikein, koska se on oikein.
Moraaliton uskovainen tekee oikein vain koska kuvittelee, sillä petaavansa itselleen taivaspaikkaa. Näin uskovaisella ei ole aitoa moraalia. Hän on korvannut sen opportunismilla.

Kaiken lisäksi Juusus-lahkolaiset ovat keksineet hätäpäissään takaportin moraalittomuuksille, rikoksille ja sikailuille, johon he heikkoluonteisina kuitenkin sortuvat, kuvittelemalla Jumalan antavvan heille anteeksi kaikki heidän syntinsä anteeksi muinaisen ihmisurin ansiosta.
"Raiskasin lapsen! Voi kamala - onneksi Jeesus antaa anteeksi ja voin jatkaa kuin mitään ei olisi tapahtunut."

Äänestä

Kyllä Atlet Atletateistit vie taivaspaikat

Äänestä

Raiskaukset tapot murhat kidutukset
Versus varkaus kaupasta. Omena. Vaikka olen uskova
Niin tiedän.... toisen tekemä omenavarkaus on monelle rikolliselle sama asia. Lähes. Omalla kohdalla tapasin sarjaraiskaajan. Oli kauhea istua oikeudessa. Onneksi Sermi välissä. Koko elämän piina ja trauma.

Äänestä
  • Moraalille tuhoisin kristinuskon käsite on synti (ja siihen liittyvä armo / sovitus).

    Uskonto niputtaa synniksi valtavan joukon asioita hirvittävistä rikoksista normaaliin inhimilliseen käytöksseen. Kun "syntiä" on sekä lapsen raiskaus ja se, että katsoo ihaillen naapurin vaimon seksikästä takamusta, niin päädytään kuvitelmaan, että kaikki ovat syntisiä ja pahimmillaan kaikkia syntejä käsitellään samalla tavalla. Esimerkiksi vanhalestadiolaisissa yhteisöissä uskonnollisista johtajista koostuvat "neuvostot" ovat antaneet anteeksi niin lapsen raiskaukaajille kuin masturboinnista kiinni jäänneille.

    Äänestä

  • 8 tuomiota raiskauksesta. Eipä hengittele enää

    Äänestä

Juopottelusta tulee irstas meno. Ateistit juopottelevat. Irstas meno siis.

Äänestä
  • Uskovaiset juopottelevat ehtoollisella, mutta valehtelevat juoman olevan Jeesuksen verta. Irstasta on! Kovin irstasta!

    Äänestä

Vertauskuvat... tiedon porsaanreikä.
Voi sentään eikä voi käsittää.
Pitäiskö juoda oikeaa verta kirkossa
Verilöyly ja oikea Halloween tapahtuma

Äänestä
  • Pappisvihkimyksessä lyödään myös munkki suuhun.
    Verta päälle.

    Äänestä

Kunnon uskovainen kuvittelee kaiken aikaa muiden irstailuja. Ja katkeroituu sitten kun ei ole päässyt osallistumaan näihin kuvitelmiinsa.

Äänestä
  • Ateistit ovat 99% puhtaita irstauksista.

    Äänestä

Mikä lasketaan irstailuksi riippuu keneltä kysytään. Irstailussa itsessään ei välttämättä ole mitään väärää.

Äänestä
  • Kuukautisten aikana on kamalan irstasta?

    Äänestä

  • Anonyymi00038 kirjoitti:

    Kuukautisten aikana on kamalan irstasta?

    Blody Mary drinksu

    Äänestä

  • Anonyymi00042 kirjoitti:

    Blody Mary drinksu

    Fellatointi aivan varmasti!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Itsehillintään voi käyttää omaehtoista tahdonvoimaa.
Sopeutua ympäristön normeihin pahennusta aiheuttamatta.

Rajoittaa ihan omatoimisesti sisäsyntyisiä impulsseja joista luultavasti koituisi harmia, esim. Sukupuolitaudit 😁

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu