Liian lakihenkistä laittomille

Jumalan laki ei koske helluntaipastoreita ja kriminaaleja.
Kuulemma liian lakihenkistä.
12124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Helluntaikirkon suojissa on hyvä tehdä rahanpesua ?
Rikkollisjärjestöt eivät ilmoita mikä on heidän liikevaihtonsa.

Äänestä
  • Luterilaisuus on jumalaton ja julma uskonto, murhakirkko. "Luther kirjoitti kiivaasti heitä (kastajia) vastaan eikä nähnyt heidän toiminnassaan muuta kuin kapinaa ja herjausta. Rangaistuksena voi olla yksi ainoa: kuolema. Thyringerin luterilainen uskonpuhdistaja Justius Menius kumosi1530 kirjallisesti kastajain opit, ja Wittenbergin teologien lausunnoissa todettiin, että kuolemanrangaistus oli asiaankuuluva. Se pantiin täytäntöön miekalla, roviolla tai hukuttamalla." -Gunnar Westin-

    Äänestä

Vain fallostelijat ja sotarikolliset on laista vapaat.

Heitä ei voi syyttää laittomuudesta.

Äänestä

Suomi24 on tehnyt tarkoituksella ja määrätietoisesti helluntailaisuuspalstasta sivut, joissa avoimesti rikotaan Suomen lakeja ja joissa pilkataan ja herjataan Jumalaa ja joissa helluntailaisia vainotaan ja panetellaan. Suomi24 on tuhonnut keskustelun palstan aiheesta, helluntailaisuus.

Äänestä

Reformaation isät Martti Luther ja Philip Melanchthon antoivat arvovaltansa ja teologisen tukensa vainoille ja väkivallalle puheillaan ja kirjoituksillaan. Dokumentit osoittavat, että Luther ja Melanchthon antoivat useita jyrkkiä ja väkivallan sallivia lausuntoja uudestikastajista. He eivät pelkästään hyväksyneet ihmisten vainoamista ja heihin kohdistettua fyysistä väkivaltaa, vaan jopa kannustivat vallanpitäjiä siihen sekä maallisin että teologisin perustein.

Silloinen maallinen hallinto käytti arvovaltaisten kirkonmiesten tuomitsevia puheita ja kirjallisia lausuntoja hyväksi uudestikastajiin kohdistamansa vainon legitiimeinä perusteluina. Keisarikunnassa laadittiin uskonpuhdistajien tukemana laki, joka mahdollisti vainoamisen ”laillisesti”.

Luther joutui ottamaan kantaa anabaptisteiksi nimitettyjen kristittyjen tappamiseen vuonna 1527. Hän antoi suostumuksensa laille ja kuolemantuomioille, vaikka tapahtumia hänen omien sanojensa mukaan olikin ”kauheaa katsella”.

Äänestä

Helluntailaisuus vie miljoonittain sieluja helvettiin käärmeen lupauksilla.
Kuorii ensin kermat (rahat) pää

Äänestä
  • Jumala ei koskaan, ei ikinä, ole asettanut yhtä ainoaa luterilaista Sanan opettajaksi! Yksikään luterilainen ei täytä Sanan vaatimusta vanhimmaksi eikä näin myöskään Sanan opettajaksi: hänen tulee pysyä kiinni opinmukaisessa, luotettavassa sanassa,
    Jokainen luterilainen asettaa Lutherin opit Sanan yläpuolelle!!! Luterilaisten opettaja on murhaaja ja holokaustin isä!

    Äänestä

Fallostelijat herjaa muita laista, vaikka oma pesä putsaamatta.

Luterilaisille laki on kuin ulkoavaruuden olio.

Äänestä

Fallosmies = helluntailainen.

Äänestä

Pakkovauvakastettujen lapset pitäisi ampua!

Äänestä

Pakkovauvakastettujen lapset pitäisi ampua!

Äänestä

Sotahulluus tosiaan leviää.

Siksi on vaarallista levittää sotakiimaa.

Kohta kaikki ratkotaan tappamalla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jumalan laki ei koske helluntaipastoreita ja kriminaaleja.
Kuulemma liian lakihenkistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu