Kenellläkään tietoa tapahtuneesta?
Puukotus tokmannilla kirkonkylä
23
1236
Vastaukset
- Anonyymi
No juu, onhan sitä tietoa. Mistä sitä vaan sulle saatas?
- Anonyymi
Kunnanvaltuutettu sai puukosta.
- Anonyymi
Minkä puolueen?
- Anonyymi
Iltalehtien kuvassa mustat kiiltävät kengät ja mustat suorat housut jalassa. Olikohan seurue..
- Anonyymi
Mitä mitä mitä? Mikä lie sellainen kun on niin vaikea arvata tuollaisilla tuntomerkeillä! Oliko peräti hevosella liikenteessä? No sitten se on varmaankin ollut joku perinteiseen maanviljelyyn erikoistunut ellei hevosen avulla metsätöitä tekevä yksilö. Ei jää paljon jälkiä maastoon.
Näin arvelisin ja puukko oli mukana että tauoilla veistelee pajupillejä itsensä sekä hevoisen iloksi. - Anonyymi
Melkeinpä aikoinaaan nauratti kun kaksi seuruelaista eli varsinaista kulttuurihenkilöä nostelivat painoja, tai tarkemmin sanoen toinen nosteli ja toinen seisoi vieressä katsomona. Ilmeisestikin oli liikaa rautaa tangossa kun veri kävi painonnostajan nenästä vuotamaan ja toinen siinä sitten ihasteli: VOIII MITEE ON RAAKA SERKKUU-UU-U!
- Anonyymi
Hei ei tollasta puhetta täällä kun kommentteja poistellaan. Onko tämäkin paikka vasemmistolainen?.....
- Anonyymi
Oliko tekoväline länsinaapurilainen äänenvaimenni ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oliko tekoväline länsinaapurilainen äänenvaimenni ?
Moralisoi.
- Anonyymi
Hai sie, elä kuule minnuu ala arvosteleen. Mie just miehuuskokeen läpäsin.
- Anonyymi
HOIIIIIIIIIIIIIIIII! Nyt sie valehteleeEET! Et sie mittää vielä läpässy tuolla näytööÖÖLLLLÄÄÄ!
- Anonyymi
eläkeläinen puukotti valtuutettua
- Anonyymi
Olisiko tuo tapahtunut juhlapäivän kunniaksi, eli lapsilisä loppui ja kulttuurihenkilölle tuli siitymä nuorten eläkeläisten kunnioitettuun eli arvostettuun joukkoon!
- Anonyymi
Kulttuuri lautakunta viittaa hieman naisihmiseen. Ei kai nyt kukaan itseään kunnioittava mies moiseen lautakuntaan ryhdy .
- Anonyymi
Niin. Tuommoisessa lautakunnassa perusedellytys osallistujille on, että osaavat yhdyssanat, koska ovat joskus lukeneet muutakin kuin aapisen.
- Anonyymi
Poliitikkoa puukotettiin, tutkintaa ei vielä aloitettu, poliisi kiiruhti silti kertomaan, motiivi ei ole poliittinen. Aina sama kaava, Imatralla ammuttiin kolme poliittisesti profiloitunutta naista, ensimmäisenä kerrottiin, ei poliittista motiivia. Kuka enää uskoo!
Mikä puolue ja kuka oli Nurmijärven puukotettu? - Anonyymi
Tästäkään episodista ei mennyt kuin muutamia päiviä ja Johan puukko heilui 😡https://keskustelu.suomi24.fi/t/16533396/myllykukko#comment-135628478
- Anonyymi
Poika myy alaikäiselle tupakkaa ja alkoholia. Todennäköisesti muutakin.
Nuoret kokoontuvat kyseisen taloyhtiön lähistölle, jossa tämä itsensä gangteriksi tunteva voi toimittaa tuotteita heille.
Ehkä surullista tapauksessa on perhe. Alaikäinen myyjä myy päivästä toiseen tavaraa kotoaan. Todennäköisesti perhe laittanut myymään ainoana alaikäisenä. Muut tuskin ensikertalaisia ovat.
Kyseessä vielä rauhallinen omistusasunto taloyhtiö, jossa yksi osakas kyllästyi aina valittaneisiin naapureisiin ja vuokrasi asuntonsa mustalaisille🤦🏻♂️. Varma vuokra toki sossun kautta mutta tuskin naapurit kyseistä bisnestä omaan tauhankohtoonsa olisivat tahtoneet.
Nyt vain kova kovaa vastaan ja pikkuhiljaa pussihousua pois täältä mellastmasta. Hyvin usein iltaisin pari ryhmää menee Tokmannille ja pari Lidliin. Kyllähän noita usein kiinni onkin jo jäänyt tämän lyhyen historian aikana.
Hassua miten kehtaavat. Viimeksi ensin tuli poliisi vastaan ja noin 2-4v pikkutyttö, jonka takaa äiti nuorin lapsi sylissä. Kyllä noi lapset jo lapsesta oppivat ja imevät sitä nimenomaan kotooltaan.
Tämä ihmisryhmä ei muutu. Alle 5% käy töissä ja hekin lähteneet elämään ns. Normaali elämää.
Surullista ihmisryhmää joiden elämä on jo lapsesta lähtien aikamoisen kivikkoista ja vastakkainasettelua täynnä. - Anonyymi
Näitä vannehameita alkaa olla jo aivan liikaa nurmijärven alueella. Varsinkin kirkonkylä/rajamäki alueella
- Anonyymi
Benjamiiniä nyt voi vähä kuumotella.
- Anonyymi
Ei sitä mikään kuumota odottaa vaan että pääsee linnaan ja isojen poikien kerhoon .
- Anonyymi
Muutenki henkilö joka elää ja ihannoi sitä maailmaa ...
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.922147Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n422105Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501845Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan751370- 861261
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191151Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311080Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men561023- 67946
Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?
Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.285910