Asevoimien on vallattava Sumyn ja Harkovan kaupungit vielä tänä vuonna?!
Sumyssä oli asukkaita vuonna 2022 n. 260 000, Harkovassa samana vuonna n. 1 400 000 !
Voiko tuo Putinin käsky pitää paikkansa.., senhän tämä vuosi näyttää.
En keksinyt tuota päästäni vaan se esitetään tässä:
https://www.youtube.com/watch?v=kCavW7837f4
Putinin uusi brutaali määräys....!
7
120
Vastaukset
- Anonyymi
Siltä hullulta voi odottaa mitä tahansa. Ja orjakansa hurraa.
- Anonyymi
On se sotahullu, ei voi muuta enää sanoa.
Mitään rauhaa siis ei ole odotettavissa.- Anonyymi
Ihan yhtä sotahulluja ovat Euroopan pamputkin.
Joka päivä paukuttelevat sotarumpua. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihan yhtä sotahulluja ovat Euroopan pamputkin.
Joka päivä paukuttelevat sotarumpua.Daa, törkeää, että Putler ei saa sotia rauhassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihan yhtä sotahulluja ovat Euroopan pamputkin.
Joka päivä paukuttelevat sotarumpua.Eurooppa ei ole hyökännyt mihinkään, vaan valmistautuu vai puolustautumaan jos Venäjä toistamiseen, kuten on Ukrainassa tehnyt, eksyy väärälle puolelle rajaa.
Tuollainen ei ole sotahulluutta.
Se on sotahullun toimiin valmistautumista.
Huomaat varmaan eron. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eurooppa ei ole hyökännyt mihinkään, vaan valmistautuu vai puolustautumaan jos Venäjä toistamiseen, kuten on Ukrainassa tehnyt, eksyy väärälle puolelle rajaa.
Tuollainen ei ole sotahulluutta.
Se on sotahullun toimiin valmistautumista.
Huomaat varmaan eron.Kato kun näiden Putin-hullujen mielestä Lännen pitäisi pyllistää ja kysyä Putinilta mihin se haluaa rajan laittaa.
Ei, Viki ei huomaa eroa koska ei tajua sodankäynnistä mitään, siksi se ei kelvannut RUKiinkaan. Siitä koulutettiin vain hyödyllinen miinanpolkija.
- Anonyymi
Valtaisi koko Ukrainan paskaako kannattaa jättä ääliöille yhtään mitään maapalasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun624479KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1593368Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?582687Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492594- 1352537
- 241903
- 241731
- 301636
- 1741600
- 391297