Boikotoin taas Maailma Kylässä festaria

Joskus vielä 15 vuotta sitten tuo festari oli hyvä. Hyviä esiintyjiä, hyvää ruokaa, erityisesti maukkaita liharuokia

Nykyään tuo on muuttunut niin että liharuokaa ei saa, bändit ja ilmapiiri vihervasemmistolaista maailman parannusta. Sellaista Palestiina sakkia tuntuu olevan porukka joka tuolla käy.
35271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 35

Vanhimmat

Toivon sateista viikonloppua

Äänestä
  • Miksi tai miten aloittaja boikotoit jos asut kainuun korvessa ja vestarit on hesassa?

    Äänestä

Huomenna ja sunnuntaina on Suvilahdessa tuhansia muslimi- ja afrikkalaismiehiä suomalaisine morsmaikkuineen.

Äänestä
  • Suomalainen nainen tykkää Kontulan vuokrayksiössä lämmitellä kuskusta somalimiehelleen, kun tämä tulee päivän töistä eli lampsimasta Itiksestä.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Suomalainen nainen tykkää Kontulan vuokrayksiössä lämmitellä kuskusta somalimiehelleen, kun tämä tulee päivän töistä eli lampsimasta Itiksestä.

    Kyllä niihin töihin kuuluu myös muuta, jätetään nyt sanomatta.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Suomalainen nainen tykkää Kontulan vuokrayksiössä lämmitellä kuskusta somalimiehelleen, kun tämä tulee päivän töistä eli lampsimasta Itiksestä.

    Anna K:n sijoitusasunnossa...

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Anna K:n sijoitusasunnossa...

    Hehe!

    Äänestä

Juu en aijo mennä hamasinkylään.

Äänestä

Ei ole ikinä tullut käytyä näissä ääriainesten tilaisuuksissa.

Äänestä

Mitä, eikö edes grillimakkaraa ole tarjolla siellä? Miksi eivät kunnioita muslimeita edes senvertaa jotka syövät lihaa, että siellä olisi liharuokia?

Äänestä
  • Vihervassuthan rakastaa muslimeita. Nautaruokia pitää olla silloin saatavilla tapahtumassa.

    Äänestä

Suomalaisen naisen perse on maailman tarkin kompassi.

ai miksikö....?

-Se osoittaa jo nuoresta pitäen aina etelään.

t. Albrecht Pyller IIV (kaasutusvastaava)

Äänestä

Vihervassarivegaanien ikiomat festarit wokea unohtamatta

Äänestä

Viidakon meininkiä

Äänestä

Voi voi, maailma muuttuu, sinä et. Sellaista se on, kun tulee vanhaksi.

Äänestä

Allahu & suvack festarit ne ovat.

Äänestä

"Maailma kylässä" on ihan kiva juttu. Mutta ei tarvi jäädä asumaan ja loisimaan tänne.

Äänestä
  • Just näin! En minäkään tykkää jos vieraat jäävät asumaan.

    Äänestä

  • Eikös ne ole Maailma Kelassa festarit?

    Äänestä

Kukapa tuonne menisi, luvattu kostean pilvistä tänään ja max 10 astetta

Maailma palelemassa sopisi nimeksi

Äänestä
  • Nyt varmaan puhujalavalla kerrotaan, miten ilmastonmuutos kärventää Suomen.

    Äänestä

Helvetin kallista kasvisruokaa jonka lautasellisen arvo euron veikkaan mutta hinta 14 euroa

Äänestä

Maailma Kelassa ....

Äänestä
  • toi oli kuvaava lohkaisu, heh

    Äänestä

Mä olen onnistunut välttelemään lähes kaikkia festareita jo 40 vuoden ajan. En ole koskaan nähnyt tarpeelliseksi maksaa siitä, että kuulen kun joku musisoi, radio päälle ja sieltä sitä tulee.

Olisi eri asia, jos festarit olisi ilmaisia, että kaunpungit järjestäis niitä jotta porukka vois kokoontua yhteen iloitsemaan elämästä, mutta kun touhu on kylmää rahastusta varsinkin esiintyjien osalta, niin en tue moista toimintaa.

Äänestä
  • Pride on myös rahastusta

    Äänestä

  • Ilmaiskonserttejakin on tarjolla kesäisin kohtuullisessa määrin.

    Äänestä

Maailma on jo kylässä täällä kelan rahoilla.

Äänestä
  • Joka ikinen päivä.

    Äänestä

  • Anonyymi00027 kirjoitti:

    Joka ikinen päivä.

    Joutaisi palata sinne mistä tuli

    Äänestä

Ajelin ohi, tyhjältä vaikutti

Äänestä

Taitaa olla menneen talven festareita

Äänestä

Heh. Väittäisinpä ettei tuo(kaan) festivaali juuri korviaan lotkauta muutaman persun bokoteille.

Äänestä

Heh heh, tänäänkin ihan hemmetin kolea ja viileä sää. Vain liharuoka voisi lämmittää tuollaisessa.

Äänestä

Lihaa sen olla pitää

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Joskus vielä 15 vuotta sitten tuo festari oli hyvä. Hyviä esiintyjiä, hyvää ruokaa, erityisesti maukkaita liharuokia

Nykyään tuo on muuttunut niin että liharuokaa ei saa, bändit ja ilmapiiri vihervasemmistolaista maailman parannusta. Sellaista Palestiina sakkia tuntuu olevan porukka joka tuolla käy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu