pandemia sopimus hyväksyttiin ihmisten itsemääräämis oikeus hävitetään

Anonyymi-ap

WHO:n rooli muuttuu neuvonantajasta määräyksiä antavaksi järjestöksi.
* Sananvapauden menetys siten, että WHO ja valtiot sensuroivat muun kuin
oman "tietonsa".
* WHO:n määräysvallassa "terveysuhka" kattaa fyysisen, henkisen ja
sosiaalisen hyvinvoinnin.
* Säännöistä poistetaan sellaiset käsitteet kuin ihmisarvo,
kansalaisoikeudet ja -vapaudet.
* Valtiot menettävät päätäntävaltansa omissa kansanterveyttä koskevissa
asioissaan.
* Terveysuhan ei tarvitse olla todellinen. Toimiin, kuten pakkorokotuksiin,
eristyksiin ja karanteeneihin riittää määrittelemätön mahdollisuus.

asiasta puhuu:erikoislääkäriä, lääketieteen ja kirurgian tohtoria, dosentti, psykoterapeutti Sylvi Silvennoinen-Kassinen
https://positv.fi/videot/whopandemiasopimus/

Vartioimassa ihmiskunnan vapautta, Meryl Nass

Meryl Nass on yhdysvaltalainen lääkäri ja tutkija, joka vuonna 1992 todisti, että pernarutto-epidemia johtui biologisesta sodankäynnistä.

Hän paljasti pernaruttorokotteen vaarat, tutki Persianlahden oireyhtymää, ja kyseenalaisti FBI:n tutkimukset pernaruttokirjeistä vuonna 2001.

Hän on ollut kuusi kertaa antamassa todistajanlausunnon Yhdysvaltain kongressille ja antanut useita todistajalausuntoja liittovaltion lainsäätäjille bioterrorismista, rokoteturvallisuudesta, Covidista ja kansanterveydestä.

Hän on konsultoinut muun muassa Maailmanpankkia ja Kuuban terveysministeriötä.

Meryl toimii tieteellisenä neuvonantajana Children’s Health Defense -järjestölle.

Hänen lääkärinoikeutensa peruttiin vuonna 2022, koska hän hoiti koronaan sairastuneita jo muutoinkin käytössä olevilla lääkkeillä ja hänen väitettiin levittävän misinformaatiota.
https://positv.fi/videot/vartioimassa-ihmiskunnan-vapautta-meryl-nass/

9

461

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihmiset eivät enää ole halukkaita ottamaan koronarokotettakaan

      Esim sairaanhoitajat kieltäytyvät kaikista tehosteista

      • Anonyymi

        Eihän niitä enää edes kenellekään tyrkytetäkään.


      • Anonyymi

        Sellainen sairaanhoitaja joka kieltäytyy on hoitokoulussa nukkunut tietyillä tunneilla.
        Tavallisesti sairaan hoidossa on tieteellinen pohja. , ja silloin tiedetään miten tärkeä rokoten on suojella ja muita . Luulen että tarkoitat ehkä aåsairaala apulaisia joille ei ole samaa koulutusta.
        Itse en menisi sairaalaan jossa tuollaisia hoitajia on , koulutus on jossain mennyt ohisuun jos sairaanhoitajaksi opiskellut vastustaa julkisesti rokotetta ,sillä hoitosektorilla sentään tiedetään asioita eikä uskota salaliittoteorioihin . Sellainen sairaan hoitaja saisi vaihtaa alaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sellainen sairaanhoitaja joka kieltäytyy on hoitokoulussa nukkunut tietyillä tunneilla.
        Tavallisesti sairaan hoidossa on tieteellinen pohja. , ja silloin tiedetään miten tärkeä rokoten on suojella ja muita . Luulen että tarkoitat ehkä aåsairaala apulaisia joille ei ole samaa koulutusta.
        Itse en menisi sairaalaan jossa tuollaisia hoitajia on , koulutus on jossain mennyt ohisuun jos sairaanhoitajaksi opiskellut vastustaa julkisesti rokotetta ,sillä hoitosektorilla sentään tiedetään asioita eikä uskota salaliittoteorioihin . Sellainen sairaan hoitaja saisi vaihtaa alaa.

        Suurin osa sairaanhoitajista on ottanut vain 2 Annosta, he ottivat nämä vuodenvaihteessa 2021-2022. siitä on jo vuosia

        Heillä ei ole voimassa olevaa tehostetta, eikä sairaalat edes edellytä sitä enää keneltäkään


    • Anonyymi

      Näin koronaan valmistauduttiin Jenkeissä jo vuonna 2005:
      https://t.me/GitmoTV/37249
      500 000 arkkua odottaa yhä FEMA:n tontilla käyttöä. Noita PCR-testejä tilattiin IMF:n (?) toimesta varastoon vuonna 2017. Melkein 3 vuotta ennen kuin virus edes lensi Kiinalaiselle torille.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Mitä sanovatkaan nämä lääketieteen portinvartijat eli Lancetin ja vastaavien päätoimittajat julkaisujensa tilasta?
      https://t.me/DUMBSandCloning/577417
      Robert F Kennedy Jr claims medical journal heads are admitting:
      “We’re no longer science journals, we’re just marketing arms for Big Pharma.”
      This is the state of global healthcare today — profit above all else.
      Kannattaa muistaa, että lääketeollisuus on hyökännyt ja nostanut kaksi kertaa syytteen oikeudessa RFK:ta vastaan, väärän tiedon levittämisestä.
      Lääketeollisuus hävisi molemmat oikeusjutut.

      • Anonyymi

        Koskee yleisemmin koko yliopistolaitosta jota hallitus ohjaa palkkiovirka käytännöllä


    • Anonyymi

      Tässä on uusi tapa antaa rokotus, ilman että kohde edes ymmärtää tulleensa rokotetuksi: https://t.me/DUMBSandCloning/577601
      Offizielles US-Patent: US20130085472A1 – Gerät zum Einführen von Mikronadeln durch die Nase!

      Eingetragenes Patent für ein Gerät zur Übertragung von Stoffen durch die Nase – unter Einbeziehung des zentralen Nervensystems – direkt zum Gehirn.
      Erinnert dich das an etwas Bestimmtes?
      Otetaan vain nopea testi nenästä ja hups, saitkin juuri rokotteen, ilman että ymmärsit. mitä sinulle juuri tehtiin!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      36
      3190
    2. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      63
      2622
    3. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      64
      2443
    4. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1338
    5. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      303
      1263
    6. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      1016
    7. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      42
      997
    8. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      101
      992
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      80
      971
    10. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      2
      968
    Aihe