Monet häpeää ja uskoo salaa, mutta entäpä sinä?
Oletko hihhuli ja ylpeä siitä?
13
171
Vastaukset
- Anonyymi
Hellari lahko ei ole suosittua kuin vain Afrikassa .
- Anonyymi
Eikös se yksikin hihhuli liittynyt Ruandan kansanmurhaan.
- Anonyymi
Helluntailaisuus alkoi Jerusalemissa ensimmäisenä helluntaina.
Heitä on alusta alkaen pilkattu lahkoksi koska ovat Jeesuksen opetuslapsia.
- Anonyymi
Olen ennen hihhuli kuin jumalaton pakkovauvakastettu!
- Anonyymi
jumalattoman tunnistaa sen syvästä tyhmyyvestä ymmärtää Raamatun Pyhijä Kirjoituksija ja heikosta moraalista, mutta mielellään kertoo hänellä olevan hienollisija arvoja?
Myös tyhjyyjentunne ja tarkoituksettomuus ja väkivaltaisuus ovat kohtaamillani jumalattomilla syjänalassaan kunhan hän avautuu/uskoutuu sinulle vaikeuksistaan sen menestyvän hymyilevän hyväntuulisuujen tekoiloisuujen takaa. Jopa on surulliset silmät siinä sitten ja hymy hyytynyt kun nyyhkytys alkaa tyhjyyjentunteesta.
Minullakin on ollut tyhjyyjentunne ja tarkoituksettomuujen sekä kertakäytötavaruujen, muovimukisuujen tunne kun olin jumalaton ja vailla toivoa ja Jumalan suomaisaa rauhaa. Väkivaltaisuus ja valheellisuus johtaa rikoksiin. Vankiloissa rikollisista suurin osa on jumalattomia ja liekö kukaan sinne päätynyt Suomessa aitokristittynä?
Huom!
Moni teeskentelee kristittyä, mutta hedelmät puhuvat toista todistusta hänestä.
Niin, minulla olisi ratkaisu jumalattoman serkkupojan ongelmiinsa, mutta hän ei ymmärrä että minulla olisi ollut hoitokeino tyhjyyjentuntoonsa ym.
Selef Urge - Anonyymi
Ihanasti häpeä löytää perille kyllä. Eihän se ole edes hopeeta.
- Anonyymi
Olen putinisti ja ylpeä siitä.
😊😊😊😊😊 - Anonyymi
Moni muukin on sotarikosten puolella.
- Anonyymi
Eihän viisautta kannata hävetä. Alkoholin juonti, huoraaminen, valehtelu, rahanahneus, juoruaminen ja kaikki muu itsensä ja muiden tuhoaminen sen sijaan on todella häpeällistä ja tyhmää.
- Anonyymi
Kristinuskossa on monta erilaista hengellistä kulttuuria. Hihhulointi on vain yksi niistä. Olen itse opiskeleva ja pohdiskeleva kristitty.
- Anonyymi
Kenen käsi on mitä vastaan? Pilkkua vajaa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1532617
- 1971890
- 701667
- 921628
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91351- 721031
- 811020
- 95999
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes190924- 67901