Nato tulee suomelle kolmekertaa kalliimaksi

Kuin mitä oletettiin!
19222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Eipähän tuu ryssä rajan yli.

Äänestä

Mistä tieto että 3 kertaa kalliimmaksi, tiltultako?

2Äänestä
  • Salaliittouskovaiset uskovat ja kuvittelevat kaikenlaista.

    Äänestä

Tommosen, kaltaises KELA-variksen elättäminen se vasta suomelle maksaakin.

1Äänestä
  • Aika todella kalliiksi sinä itsekin tulet Suomen yhteiskunnalle.

    Äänestä

OECD raportissaan luo synkkää Suomikuvaa, maa velkaantuu juurikin puolustusteollisuuteen liittyvästä ongelmakentästä.
Siihen on olemassa taloudelliset syyt miksi NATO ja reserviläisarmeija eivät kuulu yhteen.
Tuplakuluja.

Äänestä

Onko Naton ’jäsenmaksu’ muka noussut kolminkertaiseksi? Sehän oli liityttäessä jotain 40 miljoonaa/vuosi.

Äänestä

Ei Nato tule kalliiksi vaan vemäläisten fasismi johon pitää varautua.

Äänestä

’Vakuutuksen’ hinta tuppaa nousemaan, kun riskit kasvaa. Tämä on ihan perussettiä myös tavanomaisessa vakuutustoiminnassa.

Äänestä

Oli kyllä perusteellisesti selvitetty tämä asia tässä avauksessa!
😂😂😂

Äänestä

Taitaa se kerroin olla vähän kolmea enemmän. Se Nato-jäsenyyshän myytiin suomalaisille pelkästään Naton jäsenmaksun hinnalla.

Äänestä
  • Ei kai kukaan omia rahojaan ole tuohon touhuun sijoittanut ? Ja muutenkin: köyhiä se vaan koittelee.

    Äänestä

  • KUN VAIHTOENTOINA ON VAPAUS JA ORJUUS NIIN RAHA ON TOISARVOINEN ASIA (MUILLE KUIN VENÄJÄN TILTULLE)!

    Me tuemme Ukrainan vapaustaistelua, KOSKA se o hyvä asia!

    Me tuemme Natoa ja Suomen itsenäisyyttä, koska sekin on hyvä asia!

    Ei vapaudelle ole vaihtoehtoa ja silloin raha on toisarvoinen asia!

    Äänestä

No mitäs se meidän russakkaa liikuttaa?

Äänestä

Olet erehtynyt. Nato ei tule kalliiksi, vaan Venäjä aiheuttaa ne kulut, jotta Suomea voidaan turvata. Se hyökkää naapureidensa ja muidenkin kimppuun (esim. Syyria) ja aiheuttaa sotia joka puolella. Siksi tarvitaan vahvempi puolustus, mikä tietenkin maksaa.

Äänestä

suomen hallitus venäjä tilanteessa paniikissa

Äänestä

Venäläiset tulevat Suomelle kymmenen kertaa kalliimmaksi, mitä joskaan on arveltu.

Äänestä

Natoon liittymisen piti pienentää Suomen puolustusputjettia. Näi ainakin natonasset väitti.

Äänestä
  • Eihän Suomessa enää pitäisi olla työttömiäkään eikä valtiolla velkaa nykyisen hallituksen höpinöiden mukaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kuin mitä oletettiin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu