Junaonnettomuus on aikaan saanut paljon pläääp - pläääääpppp ja pääääläääp ilmiötä. Ennen juhannusta saatte lukea parista onnettomuudesta, jossa 4 - 5 alle parikymppistä kuoli, kun auto kiipesi mäntyä pitkin 7 metriä. Vauhdiksi arvioidaan 190 - 210 km, kun se on ko auton huippunopeus. Kuskina 6 vuorokautta aikaisemmin hyväksytty kortillinen, 17 vanha, urheilijapoika, isin BMW 500 sarjalla.
Seuraavaksi samat plääääp kirjoittajat vaativat meiltä 70 kortit pois, kun olemme niin vanhoja. Eikä meillä ole suuronnettomuuksien aikaan saannoksia.
Junaonnettomuus on aikaan saanut paljon pläääp - pläääääpppp ja pääääläääp ilmiötä.
Anonyymi-ap
6
483
Vastaukset 6
- Anonyymi
Toisten onnettomuus saa liikkeelle taivastelijat, hymisijät, kauhustelijat ja typerät.
- Anonyymi
Otithan sinäkin osaa?
- Anonyymi
Oli 2024 vuosi alustavan tilaston mukaan kuolonkolareissa kuolleista 60% alle 30 täyttäneitä ja heistä aiheuttajana tai osallisena turman alkuun 42%. Melko kovaa tilastoa, joten pitäisikö lainsäädäntöä muuttaa rajoittavaksi mm 17 täyttäneiden ajokorttien kohdalla?
- Anonyymi
Ei pitäisi. Alle 30v ei ole sama kuin alle 18v. Mänttejä löytyy myös keski-ikäisistä kuskeista
- Anonyymi
Aloitus on juuri plääääääääbbbbbääääb
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "4222137- 2251908
- 1521582
- 1231416
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh291266Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2591115- 114968
- 20965
- 75878
- 26745