Tulitauko, tulitauko, Ahtisaari, Trump, rauha, minäääh.
Stubb teki itsestään Venäjän hovinarrin, taas kerran
Anonyymi-ap
9285
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Stubbin uusimman töräytyksen mukaan Putin teki kolossaalisen virheen. Mikä tämä virhe on, sitä Stubb ei täsmennä. Ukraina on voittaja ja Stubb aina oikeassa. Väärässä oleminen on muiden hommaa.
Itärajakin kuulemma on kontrollissa. Puolenkymmentä rajavartijaa istuu pommisuojissansa ja katselee monitoreja, joista laskevat tulijoiden määrän tilausbusseja varten. Oulun poliisilaitoksen konstaapelit ovat valmiina lähtemään rajalle kantamaan tulijoiden kassit odottaviin linja-autoihin. Puolusteluvoimat ei varmaan edes tiedä missä raja sijaitsee. Tornin ukot eivät ole käyneet rajoilla 1940 jälkeen.
Korpraali poseeraa taisteluhelikopterin edessä...
Suurin osa on sotamiehiä.Ovatko he mielestäsi pelkkiä arvottomia? Pelkkiä uhrattavia sotilaita?
Pellepuku päällä elementissään.
Länsi on avustanut, Uraina hyökkäysestä asti, 2014 ja sitä ennen vallankaappaustakin,lehdistön apu oli enennennäkemätön ja puolueellinen !?
Stubbilla on valtavan iso ego, luulee olevansa maailman napa. Pienen Suomen tollo presidentti kuvittelee itsensä suurvaltojen johtajien veroiseksi, sairasta.
USA:ssa on TACO-TRUMP presidenttinä ja Suomessa sen kopio TACO-STUBB.
Menisi itse sotimaan sinne Ukrainaan, kun niin haluaa. Samaa toivotan myös muille euroopan päättäjille.
Stubb on juossut kieli vyuön alla nyt puoli vuotta ja veronmaksajien rahaa on palanut miljoonia. Stubbin aikaansaannokset Ukrainan suhteen ovat: ø.