Globaali passi olisi passi, jonka saa kun käy maailman jokaisessa maassa.
Aurinkokunnan passi oikeuttaa....
Linnunradan passi....
Sen sijaan Maahanmuuttaja virallinen passi tarkoittaa sellaista, että henkilön tarkoitus on olla maahanmuuttaja. Henkilö on vapautettu hankkimasta pysyvän yhden maan passin ja oikeutettu sen sijaan eri avustuksin siirtymään helpottuneesti yhdestä maasta toiseen.
Maahanmuuttaja passia saa kun on ollut matkalla 5 vuotta ja todistaa olevansa jatkossakin menossa vain eikä tulossa minnekään.
Maahanmuuttaja passi loppuisi vasta kun on käynyt virallisesti kaikissa maailman maissa, jolloin voi hakea Globaalin passin.
Onko sen sijaan Globaali passi parempi kuin yhden maan passi kuten Suomen passi?
Se olisi täydellisempi kyllä.
Kyllä siinä henkilö menettäisi joitakin kotimaisuus privilegioita, vaikka se ei poistaisi henkilön Suomessa asumista. Hän saisi kaikki Suomen perustarpeet, mutta olisi paljon paljon muutakin ja oikeutettu muuttaa jälleen Suomesta maailmalle muita helpommin ja saamaan privilegioita ulkomailta.
Viranomaiskäsittelyssä nykyään maahanmuuton osalta on paljon seremoniaa ja se haittaa maahanmuuttoa liikenteessä monin eri tavoin.
Säännöt hidastavat heitä ja kuormittavat valtioiden maita sillä.
Kenties sen takia Italia, Espanja verottavat turisteja entistä enemmän, koska turisti on huono maahanmuuttaja ja maahanmuuttaja konsepti on sinänsä nuori ja epäammattimainen.
Globaali maahanmuutto on järeä poliittinen kulttuuri, jota pitää tutkia järeästi ja järjestellä järein keinoin toimivaksi. Se ei toimi kevyin perustein aivan heti ja kaikille.
Maahanmuuttaja passi vapauttaisi henkilön pysyvän passin hankkimisesta
Anonyymi-ap
5
357
Vastaukset
- Anonyymi
Tekstiä tuotti Suomi24: Globaali kolleegio kokous
- Anonyymi
ns, maahan tunkeutujat, yms... tulee lähettää aina kotimaihinsa kärsimään ne vankeusrangaistukset, ja töihin kotimaihinsa..
Ei ole järkeä näitä kela lomailija elättejä elättää verovaroin Suomessa !! - Anonyymi
Ei missään ole pysyviä passeja. Pelkkä passi ei riitä matkustamaan joka paikkaan.
- Anonyymi
Eipä tullut kelagold passia persuille .
- Anonyymi
9mm passi tuonelaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1124707Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1754438Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.961833- 4031681
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331453Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3671162Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61149- 611030
- 711022
- 92968