Nätisti vaan asiat ethän halua ongelmia ethän edes putkaan

Anonyymi-ap

Anna hänen johtaa, tai anna ainakin se vaikutelma, että hän johtaa!

Narsisti on usein kivunnut johtotehtäviin tai saanut työpaikalla korvaamattoman, joskin usein kyseenalaisen ja kiistellyn, aseman tai maineen. Usein ihmetellään, miksi narsisti on voinut olla asemassaan niin pitkään. Ympäristö saattaa kärsiä, mutta kaikki jatkuu ennallaan. Jopa kymmenet vuodet voivat vieriä, eikä kukaan puhalla pilliin. Kaikki tapahtuu osaksi siksi, että narsistit ovat oikeasti lahjakkaita, osaavia ja usein monikouluttautuneita. Siksi he saavat valtaa. He ovat kuin syntyneitä johtajiksi.

5

288

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Narsistiseksi kehittyneen psykologinen kehitys on häiriintynyt jo varhain. Lapsi on joutunut toistuvasti kokemaan turhautumista, hänen tarpeisiinsa ei ole vastattu oikein ja oikea-aikaisesti, jolloin lapsi menettää luottamuksensa hoitajaansa. Eroja kuitenkin on: julkinarsisti on saanut lapsena liikaa huomiota ja häntä on voitu palvoa väärällä tavalla, kun taas piilonarsistiksi kehittynyt on sivuutettu ja jätetty usein kokonaan ilman huomiota.

      • Anonyymi

        Uuden valtuuston puheenjohtajan valinta johtajan valinta johtaa riitaisaan äänestys rulettiin. Pienpuolueet hämmentää eikä seniori puheenjohtaja ole tehtäviensä tasolla.


    • Anonyymi

      Ei mahdottomia pidä kuitenkaan ⭐

    • Anonyymi

      Hyvin se meni .

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      44
      4746
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      56
      2595
    3. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1044
    4. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1015
    5. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      71
      984
    6. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      118
      921
    7. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      71
      904
    8. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      137
      835
    9. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      48
      820
    10. Taas mietin että

      mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,
      Ikävä
      51
      788
    Aihe