Vasemmiston kannatus 3% yrittäjien keskuudessa
Anonyymi-ap
18145
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Totta kai yrittäjiä vituttaa kun palkkalistoillaan on työntekijöitä jotka tunnistavat kusetuksen.
Vasemmistoliiton nk. yrittäjät ovat sellaisia, jotka rekisteröityvät yrittäjiksi kiertääkseen veronmaksua, esim. eräät Käpylässä asuvat koronatukia saaneet.
Sanna menee tähän kategoriaan, vaikka onkin demari.
Yrittäjät ei pidä työrajoitteisista vihevassareista, joiden mielestä yrittäjältä saa jopa varastaa jos on nälkä.
Kaupoista varastellaan nyt paljon kallista kosmetiikka. Janoonsa juovat noista ihovesipulloista nälkäiset ja janoiset.
Miksi yrittäjänä kannattaisi puoluetta, jonka ohjenuora on kateus, ja mielessä aina halu laittaa yrittäjä uuniin.
Yksinkertainen aloittaja ei taida tietää, että työntekijällä ja työnantajalla on eri edut.
Kun työnantajan etu on minimaaliset palkat, niin työntekijän etu on palkka, jolla voi elää.
Työntekijä, joka kannattaa kokoomusta ei aja omaa etuaan.
Persujen kannattaja taas ei ymmärrä yhtään mitään.
Demari kannattaja ei tiedä onko yö vai päivä talvellakaan. Niin vintti pimeenä painavat simoissaan.
Todistit juuri, että sinulla on vintti pimeänä selvin päinkin.
Miten todistit, että hän olisi selvin päin?
Sulla ei vinttii olekaan, vaan nuppi jossa kävellessä muut porukat kuulee iloisen Loiskeen.
Käveleekö sun nupissa muut porukat?
Tämä johtuu siitä, että vasemmistoliitto ajaa lähinnä työntekijöiden etuja. Yrittäjät ovat pääasiallisesti sillä, joka on työntekijöitä vastaan eli kokoomuksen puolella.
Vasemmisto ajaa paperittomien asiaa
Jopa pienyrittäjät kannattavat kokoomusta vaikka elävät kädestä suuhun, suurpääomaosakkeenomistajat naureskelevat kabineteissa kun saavat hyvän kannatuksen tyhmiltä pienyrittäjiltä.
Vassari reppanat luvannut leikata ja korottaa veroja yrityksille 3miljardia ja maatalous tuet pois. Punikit siis haluaa tuhota kaikki yritykset ja maatalouden. Tekis ainakin satoja tuhansia työttömiä eikä ruokaa olis kuin petäjäistä. Hyvä vassarit.
Ne on niin rumiakin nenäkoruineen ja alapää lävistyksineen
Kontula ja Honkasalo nähty itärajalla kantamassa Punikkilippua! Huutelevat siellä rajan yli: "Tervetuloa, odotamme Teitä; pelastakaa meidät."