Suomalainen typerys äänesti hölmöläisiä

Anonyymi-ap

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kokoomuksella vain 20%:n kannatus, mutta hallitus jostain syystä ajaa täyskokoomuslaista politiikkaa. Lopputuloksena ne kokoomuksen 20% kannattavat hallituksen toimia, kun taas muut miettivät että miksi Kokoomus 20%:n mandaatilla määrittelee koko Suomen politiikan.

      • Anonyymi
        UUSI

        "Vastaajista 68 prosenttia kokee Orpon hallituksen onnistuneen erittäin huonosti tai melko huonosti. 28 prosenttia sen sijaan on sitä mieltä, että nykyinen hallitus on onnistunut erittäin hyvin tai melko hyvin. Neljä prosenttia ei osannut sanoa."

        Tuossa 28 prosentissa on lähes 20% kokoomuksen kanattattajia, ja loput noin 8-9% RKP:n, KD:n ja persujen kannattajia. joten persuista lähinnä eduskuntaryhmä ja puolueaktiivit ovat tyytyväisiä hallituksen toimintaan, hyvin pieni joukko persuja eduskuntavaaleissa äänestäneistä siis.


      • Anonyymi
        UUSI

        Kokoomuspolitiikka on aina kieroilua ja oman navan paisutusta.


    • Anonyymi

      Sen 13.5 mrd€ vuosi voivat mielestäni tunkea sinne missä Ei paista. Sen "Alennuksen " hinta =kaikki yhteiskunnan palvelut ajetaan alas yksityisteään aatteen mukaan omalla Rahalla ostettavaksi Amerikan malliin Suomen palkoilla ja korotetulla Alvilla.

    • Anonyymi

      Mitäs Putinin rakkikoira Loviisasta huutelee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      73
      3400
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2624
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      58
      2308
    4. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      71
      2296
    5. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      91
      2237
    6. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      42
      1753
    7. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      43
      1702
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1363
    9. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      177
      1325
    10. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      148
      1320
    Aihe