Onko mahdollisesti jäänyt vielä jollekin epäselväksi?
Venäjä on koko ihmiskunnan vihollinen
Anonyymi-ap
46394
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 46
Vanhimmat
Teot kertovat.
venäjä on synonyymi kaikelle huonolle sekä negatiiviselle.
Monet huudahtavatkin "voihan venäjä!" kun sattuu jokin vastoinkäyminen, huonolaatuinen tuote saa helposti lempinimen "venäläinen perseensuristin".
Venäjällä asuu ihan samanlaisia ihmisiä, kuin aloittajakin on. Siitä ei ole "kahta puhetta". Ihminen on julmin eläin maan päällä. Täytyy muistaa, ettei ole yhden syy, jos kaksi riitelee.
Ei ole.
Kyllä venäläisistä on rappeutunut ihan oma brutaali rotunsa.
Eiköhän se ihmiskunna vihollinen löydy teidän Juutalaisten koalitiosta Israelin kansasta?
Länsimaat ei ole ihmiskunta,- onneksi
Yhdelle russohenkiselle ei ilmeisesti ilmiselvä tosiasia ole vielä valjennut 😑. Taitaa olla sama tapaus, joka paahtaa palstalle tuubaa yötä päivää.
True👍
Sinunlaisesi eivät edusta ihmiskuntaa.
Kyllähän se niin on, että Venäjä rakastaa rauhaa, mutta suuren maan rajoilla asuu monia Venäjään vihalla suhtautuvia kansoja ja ihmisiä.
Ei tarvitse kuin lukea ylläolevat kommentit niin asia todistettu.
Mutta rakastavatko rajanaapurit Venäjän rauhaa?
Jo vanhat mietet sanoiva aikoinaan,että Venäjältä ei ole koskaan tullut MITÄÄN HYVÄÄ. pitää täysin paikkansa,siinä ei nimittelyt eikä muutkaan perustelut auta pätkääkään , siitä vaan vennäälle asumaan ,jos se niin ihana maa on !
Tuleehan sieltä koko ajan susi, supi ja kapi.
Venäjältä on tullut enemmän kuin paljon kaikkea hyvää. Lista on lähes loputon.
Jopa suomalaiset ovat Volgan mutkasta lähteneitä siirtolaisia.
Kirjaapa siitä loputtomasta listastasi kymmenkunta esimerkkiä.
Loputin lista oli lopulta täysi tynkä.
Katsele ympärillesi vaikka Helsingin Senaatintorilla ja mene sitten Fazerin kahvilaan juomaan kuppi kahvia. Löydät jo ne kymmenen esimerkkiä jos ymmärrät näkemäsi.
Siellä ei ole mitään Venäjältä tullutta, kaikki suomalaisten itsensä aikaansaamaa.
Eli et ymmärtänyt mitään. Jäikö peruskoulu kesken.
Viitannet pääkaupungin rakennushistoriaan. Koska listasi oli loputon, niin otapa sieltä muita erityyppisiä asioita. Ihan listan muodossa, ettei kukaan hölmöyttään eksy harhapoluille.
Jaa näkyykö vielä venäjän pommituksen jäljet?
Intialaisia ja Kiinalaisia on liki 3 miljardia... onko ne samaa mieltä? Entä Afrikassa ja Etelä-Amerikassa asuvat?
That's true. Best regards, Donald.
Maailmassa on nyt aivan oikeitakin vakavia ongelmia.
Putinin sota on typerän lapsellista touhua. Sodan aiheuttamat vahingot ihmiskunnalle ovat korvaamattomia. Pelkkää pahaa on Putin aikaansaanut.
- ei se opi
Koko maailman pitäisi koota interventiota varten koalitio, nimeltään esim. Great Coalition. Se lähettäisi puolimiljoonaa miestä ajamaan venäläiset bandiitit pois maasta.
Jos tuollainen yhtenäinen koalitio saataisiin erilaisten pakotteiden piiriin, Putin olisi hetkessä polvillaan ilman miesten lähettämistäkin.
Venäjän toimet on Hitlerin hommia....jokohan kaikki on huomannut...
Venäjällä vallitsee fasismi, se pitää sanoa suoraan ja kiertelemättä.
Venäjän presidentti on Venäjän lakien mukaan valepresidentti.
Venäjä on koko vain Naton, ei ihmiskunnan vihollinen.
Ihmiskunta on jotain paljon suurempaa kuin Nato.
"Onko mahdollisesti jäänyt vielä jollekin epäselväksi?"
No huomasin just että avaajalla ei ole selvillä mikä on IHMISKUNTA.
Sonistinen Nato on vain pieni osa Ihmiskuntaa ja lähinnä ihmiskunnan LOINEN.
Venäjän perustuslaki kieltää hyökkäyssodan aloittamisen. Tämä ihmiskunnan ulkopuolinen joukkio ei noudata edes itselleen laatimia sääntöjä.
Venäjän hallinto on syöpäkasvain ihmiskunnan kehossa.
Hoito ei näytä tehoavan, on leikattava.
venäjä pistää heikommat maat täysin valtaansa sekoituksin
venäläisyys on pirua täynnä
mukas rehti kansa tällä pyrkivät kaikea huiputtamaan nämä itsekin helvetissään eläjät
Kauan eläköön urhea Venäjän kansa ja kunnoitettu presidentti Putin.
Uraa, uraa, uraa.
Kansa elää kyllä kauan, ei ne tappamalla lopu, mutta tuon saatanallisen rikollisen hallinnon vois hävittää.
Nato edustaa niin pientä osaa ihmiskunnasta, jotta sen voi jättää huomioimatta virhemarginaaliin kuuluvana roskana.
LHT-229
Lisää samaan luetteloon Kiina ja islam.
Venäjä taitaa olla Paholaisen vihollinen.
Paholainen ilmituo tekojaan globalistien ominaisuudessa.
Pikkupiruina, jotka edustavat uusnatsismia.
Niitä pitääkin vastustaa.
Jos katsotte tämän hetken länsiyhteisöä, ette voi olla eri mieltä.
Venäjä itse edustaa natsi-Saksan kaltaista fasismia ja imperialisia. Jos katsotte kuinka se yrittää ryöstää naapurimailtaan alueita ja tehdä kansanmurhaa, ette voi olla eri mieltä.
Jotain tuttua? Russola ei halua noudattaa ihmiskunnan lakeja, vaan toimia oman mielen mukaan. https://www.facebook.com/watch/?v=1095228484011024
Venäjä hajoaa.
Metso ja Pyy eivät voi risteytyä. Venäläisistä kun on kyse kaikki on mahdollista.
Varovainen on Varuillaan ja 24/7 VAINOHARHAINEN.
Tarkista aina kotiin tullessasi että kuppi on siinä asennossa ja paikassa ja lehti kynnysmatolla johon sen lähtessäsi jätit.
Nimittäin venäjän tiedustelu on voinut käydä sillä aikaa piilopaikassasi kun olit vapaaehtoisessa maanpuolustus tapaamisessa.
Oliko nimesi, sotilasarvosi ja asuinpaikkasi eilen 4.6. julkisessa mediassa kaikkien näkyvillä? VARO!!!
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010048171.html
https://www.hs.fi/feature/art-2000003998722.html
Venäjä on militaristinen imperialistinen diktatuurijäänne, joka ammentaa historian synkiltä sivuilta.