ONKO KIVA TUPRUUTELLA PARVEKKEELLA
HAJUNNE TULEVAT KORVAUSILMAVENTTIILEISTÄ TOISTEN ASUNTOIHIN
ONKO KÄYNY MIELESSÄ ETTÄ PASSIIVINENKIN TUPAKOINTI ON TERVEYSHAITTA
ONKO KÄYNYT MIELESSÄ ETTÄ NAAPURI ON ASTMAATIKKO ALLERGIKKO JA ON TERVEYSONGELMIA
HUONEKALUT VAATTEET PYYKIT VERHOT KAIKKI HAISEE TUPAKAN PASKALLE
SE ON VAAN KOKEILTAVA KEPILLÄ JÄÄTÄ KUN MUUTTAA ASUMAAN JOSKO SITÄ VOISI VÄHÄN TUPRUUTELLA....
V **** EI VOI!
VOISKO KÄYDÄ MIELESSÄ ETTÄ KENTIES KOKO RAPUSSA EI OLE MUITA TUPAKKA ADDIKTEJA ELI SYYLLINEN LÖYTYY HVETIN HELPOSTI.
Oodi joensuun tupakoijille
8
150
Vastaukset
- Anonyymi
Totta ,nuorijätkä vetää tupakkaa 24 tuntia alakerranparvekkeella haisee ihan kamalalta,sisälle tulee hajut.Asuntoni on kuin tupakkahuone.. Ps. Muutto edessä 15v pennuntakia.
- Anonyymi
Oot sie varma että se on tupakkia kun täällä idässä tuo mahorkka on suositumpaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oot sie varma että se on tupakkia kun täällä idässä tuo mahorkka on suositumpaa.
Mahorkka on myös tupakkaa.
- Anonyymi
Joensuun kodeille asuttavat vankilasta päässeitä elämänkoululaisia narkkeja koulukotilaisia sitten elämänkoulun jälkikasvunarkit asunnottomat loisii vanhempansa nurkissa ja VARASTAA V TTU PYÖRIÄ VARASTOISTA.
EI VOI KERTOA MITÄ TOIVOO NÄILLE toisten ihmisten riesoille.
- Anonyymi
Onko se huumetta? Mitä myrkkyä se on haju on kyllä karmee....
- AnonyymiUUSI
Ei mitään vaikutusta isännöitsijän kirjeillä näihin.
Voin sanoa että alkaa olla pinna kireällä ja kohta otan ja sanon itse asiasta enkä mitenkään enää ystävällisesti.
Miten luupää pitää olla ettei mene tupakointikielto perille.
En ole ainoa tässä rapussa jota asia suoraansanottuna vituttaa.
Lähetän laskun tupakansavun poiston siivouksesta itse en siivoa on sen verran terveysongelmia ja tupakansavu aiheuttaa astmaatikoille ja allergisille terveyshaittaa aina!
Tarvittaisiin sellainen isännöitsibä joka kävisi ovella sanomassa ja jos ei tehoa niin vetäisisi kunnolla turpaan että menis jakeluun.
En enää edes yritä olla kohtelias näille uusille naapureille painukoot helvettiin tupakoineen.
Arvasin jo kun näin kun kävivät katsomassa aduntoa ja äijällä ketjurölli huulessa että voi vittu mitä on tulossa.- AnonyymiUUSI
Voivat syyttää täysin itseään kun paskovat toiminnallaan naapurisovun.
- AnonyymiUUSI
Miltä tuntuisi köyhänä ja monisairaana maksaa miltei tonnin vuokraa että alakerran ky*pä vetää ketjussa tupakkia vaikka on viikko sitten tehnyt sopparin jossa seljeesri lukee ettei parvekkeellakaan polteta.
Migreenikkona haju saa aikaan 3 vrk kestävän päänsäryn muine neurologisine oireineen. C pap laitekkin on nenäverenvuotoja kipupotilas allergiat astmat pieni toimeentulotuki.
Iho haisee tupakalle sänky haisee tupakalle vaatteet haisee rupakalle pyykit haisee tupakalle kangas sohva kangas huonekalut ja verhot haisee kaikki kalusteet tuoakalke.
Tämä sika vetää tupakkiaan yötä päivää jo valmiiksi on vaikea nukkua omien sairauksien ja kiputilojen takia niin tämä persläpihän lisää ongelmia.
Mitä tekisitte alkaa pinna olla niin kireällä että kohta en ota vastuuta seurauksista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?931851- 851292
- 1101143
- 761027
- 113961
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57853- 36772
- 47771
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48731- 33693