Luonnonlaki koska eduskuntavaalit lähestyvät. Vain Sanna ja vappusatanen voisi nostaa oppositiosta.
Sdp kannatuksensa huipulla, alamäki alkamassa!
Anonyymi-ap
16139
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Niinkauankuin sdp- puolueessa on Mäkysen kaltaisia luupäitä, ei puoluetta kannata äänestää.
Mihin ovat joutuneet asiallisesti käyttäytyvät ja asioista tietävät demarit ?
HÄH ???
Työväenliikkeellä ratsastavat kunnan virkamiehet ja ylenpi keskiluokka siirtyy kokoomukseen.
Kepun landcheiselit ei ole uhka vaan persut.
Miksi puolue olisi uhka kun se etupäässä laittaa suomalaiset etusijalle?
Minusta uhka on vaihdattaa kansa.
Jatkan. Miksi Suomen demarit eivät ole kuten Tanskan demarit ovat? He eivät halua yhtään turvista maahan. Milloin Suomen demarit näin isänmaallisia olisivat?
Väliaikaista kaikki on vaan, kuten tämä demarihegemonia
Persut on uhka Suomelle. Käykää Louhisaaren kartanolla katsomassa mitä Mannerheim oli mieltä! Yhtenäistä kansaa ei mikään voita!
Persut tekevät kaikkensa kansan jakamiseksi. Persu ei mitään vihaa niin kuin toista suomalaista! Työtön on luuseri, eläkeläinen on yhteiskunnan elätti, samoin vammainen, opiskelijasta puhumattakaan. Duunarit ei saisi ajaa omia etujaan ammattiyhdistysliikkeen kautta ym.
Ja tollopersut vielä yrittää väittää olevansa isänmaallisia.
Nyt jo presidentti Stubb on persujen hyökkäyksen kohteena!
Joko nyt heräätte, ihmiset, ja näette persun valheen läpi?
Miksi demarit ennallistaa maan konkkaan? Kun metsäteollisuus ei saa puuta tarpeeksi tehtaille, tämä tietää niiden sulkemista ja duunarit kortistoon. Tämä kaikki jonkun ilmastohömpän vuoksi joka on ideologiaa vain
Tämä tilanne ei vielä ole tällainen mutta tulevaisuudessa on koska vassut pyrkii suojelemaan koko Suomen
Sdp:n ja opposition muiden puolueiden kannatus nousee vain sen takia, kun kokoomuksen, persujen, ruotsalaisten ja kristillisten hallitus ei ole osannut tehdä yhtään mitään.
Katso Saksaan ja Eurooppaan. Siellä oikeisto nousee koska vihervassut eivät välitä omasta kansasta pätkääkään.
Jatkan. Jos toimisitte kuin Tanskan demarit, teidän kannatus olisi hirmuinen.
Se olisi jotain kolmenkymmenen ja neljänkymmenen prosentin luokkaa.
Haitallisen maahanmuuton ongelmat eivät ole vielä kärjistyneet täällä siihen pisteeseen kuin ne ovat tuolla Euroopassa. Siksi täällä uinutaan jossain neuvostoajan meiningissä.
Vihervassut ovat luoneet Eurooppaan tilanteen jossa juutalaiset eivät uskalla näyttää kaduilla olevansa juutalaisia. Vihervassut ovat edesauttaneet juutalaisten vihollisia Eurooppaan niin paljon että juutalaisilla on vaarallista olla täällä. Esim Malmössä he pelkää henkensä edestä.
Vihervassut ihmettelee miksi antisemitismi nousee. Heidän pitäisi ihmetellä sitä peilin edessä.
SDP:ssä ei ole sananvapautta. Sitä sosialismi on. Toveri Tuppurainen paljasti sen, kun sanoi, että ryhmän säännöissä sanotaan, ettei kannoista poiketa. Ei sananvapautta.