Mihin perustuu Israelin armeijan tehokkuus

Anonyymi-ap

Se osaa käyttää syöttejä ja väijyy haaskalla.
Esiin laitetaan ruokaa ja kun sen houkuttelemana paikalle kerääntyy iso joukko, ne on helppo siitä eliminoida.
Ja sitten odotetaan hetki niin siihen alkaa tulla kirjavilla autoilla valot vilkkuen ja pillit soiden lisää joukkoa, niin nekin vaan samaan kasaan.

17

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tavallaan mutta Israel ei halua tappaa siviileitä. Hamas löytyy mainitsemillasi asioilla. Valikoivaa syöttiä.

      • Anonyymi

        Meinaatko että joku Hamasista vetää siviilikuteet päälle ja kyttää, kun Israelin raketti on tulossa ja hyppää eteen? Sitten muu Hamas porukka ottaa kuvia uhrista ja syyttää siviilien surmista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Meinaatko että joku Hamasista vetää siviilikuteet päälle ja kyttää, kun Israelin raketti on tulossa ja hyppää eteen? Sitten muu Hamas porukka ottaa kuvia uhrista ja syyttää siviilien surmista.

        Juuri niin kuin kerroin. Mieti sitä mutta älä hölmöjä kysele. En tykkää hölmöistä.


    • Anonyymi

      Ruuan jakoon ensmmäisenä tulee tietenkin hamas-terroristit. Heillä on aseiden ja tappotahdon tuoma etuoikeus.

      Jos palet haluaa maata, rauhaa ja ruokaa niin hoitakoot ensin terroristit keskuudestaan.

      • Anonyymi

        Näin juuri. Ruokasyötti on hyvä idea. Hamas tulee ahnehtimaan ja jää sille tielleen.


    • Anonyymi

      Israelin armeijan tehokkuus perustuu pelkästään Yhdysvaltojen avustukseen aseistamisessa , rahoituksessa ja suunnittelussa ,ei mihinkään muuhun.

      • Anonyymi

        Ohhoijaa. Israel on valovuosia edellä aseteknologiassaan. Yhdysvallat ostaa israelilta.
        Lyö sinäkin rahoiksi. Alat kehittämään huipputeknologiaa. Mikset?


    • Anonyymi

      "Kansainvälisten järjestöjen" heti tapahtumien jälkeen esittämät uhriluvut ovat käytännössä Hamasin tarkistamattomia lukuja, jotka perustuvat parhaimmillaankin epämääräisiin arvioihin tai selvään propagandaan. Mikään järjestö ei toimi Gazassa kuin Hamasin osana tai valvonnassa.

      Hamas ei sodan alussa lainkaan yksilöinyt Gazan kuolleita, vaan ilmoitti kokonaisluvun ja sen lisäksi uhreissa olevan naisia ja lapsia. Hyödylliset idiootit tulkitsivat silloin ja tulkitsevat edelleen IDF:n keskittyvän nimenomaan naisten ja lasten surmaamiseen.

      Tämän vuoden keväällä Hamas on vaivihkaa poistanut listoiltaan tuhansia kuolleita, jotka siis ovatkin elossa. Sen lisäksi se on ilmoittanut kuolleista 72 % olevan 13-55 vuotiaita miehiä, eli joka Hamas-taistelijoita tai näiden avustajia. Mielivaltainen siviilien tappaminen aiheuttaisi uhrien noin 50-50 -jakautumisen sukupuolien välillä.

      Samaan aikaan esimerkiksi Jemenin ja Sudanin sisällissodissa tapetaan ja menehtyy aliravitsemukseen naisia ja lapsia moninkertaisesti Gazaan nähden. Se ei kiinnosta ketään, koska surmaajat eivät ole juutalaisia.

      • Anonyymi

        Israel on Venäjän liittolainen Syyriassa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Israel on Venäjän liittolainen Syyriassa.

        MIllä perusteella?


    • Anonyymi

      Israel on yhtä paljon uhri kuin syllinen; esim. Kun Syyrin hallinto vaihtui, ne jatkoi Syyrina pommittamista, ja lopulta Syyrinan hallinnolla paloin käämit ja pommittivat takaisin, jonka Israel sitten "kosti" juuri.

      Iran taas "kostelee" Israelin teroristien vastaisia toimia. Että eiköhän vain jätetä ne idiootit jatkamaan vuosikymmenien. jos ei satojen, hölmöilyjään.

    • Anonyymi

      Israel ei halua tappaa siviileitä se haluaa tappaa KAIKKI Palestiinalaiset!

    • Anonyymi

      Israelin tehokkuus. No se perustuu moniin asioihin. Maa on ollut kautta historian vihollisten ympäröimä. Useat ovat vielä uhanneet tuhota maan.
      Mossadia on myös pidetty erittäin tehokkaana, mutta paha kupru tuli, kun Hamas pääsi yllättämään.
      Israel on teknisesti, tieteellisesti, ja sivistyksellisesti niin paljon naapureitaan edellä, että sekin antaa vahvan etulyöntiaseman. Historia tuntee suuren joukon juutalaisia tiedemiehiä, Nobel-palkittuja, kirjailijoita, muusikkoja...jne. joten viisaus on kasautunut muualle kuin arabimaihin tuolla sotaisella alueella.

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1692
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1508
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      37
      973
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      889
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      851
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      806
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      758
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      750
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      748
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      730
    Aihe