Onko mäenpää saanut rasismin vastaisen koulutuksen.

Anonyymi-ap

Innolla odotan koska seuraavan kerran möläyttää taas jotain sopimatonta omille taliaivoille.

20

465

    Vastaukset 20

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aloittaja siis haluaa kuulla jotain sopimatonta. Rasismikoulutukseen mars, eiköhän siellä into laannu...

    • Anonyymi

      Vähänhän sieltä aina matoja karkaa kun se suun avaa. Yritetään ymmärtää, sen pää on grillijonos vairioitunut.

    • Anonyymi

      Vastahan tuota jaettiin oikein Putlerin kätyritten toimesta: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011279777.html Kun ei se mädätys meinaa oikein maailmanennätysvauhdilla muuten toteutua! Ja meidän ns edustajamme innolla määkimässä mukana ilman järjen häivääkään!
      KUINKA mitättömän vähällä järjellä tätäkin valtakuntaa oikein hallitaan?

    • Anonyymi

      Perus­suomalaiset menetti tärkeän luottamuspaikan

      https://yle.fi/a/74-20165339

    • Anonyymi

      Persuille pitää opettaa päivänselviä asioita eikä ne silti mitään opi.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Taas sai hävetä tällä viikollakun se yritti puhua eduskunnassa. Ylösanti pelkkää örinää ja takeltelua. Ymmärtäisi eres olla hiljaa. Ja muuttaisi takaisin nurmoohin.

      • Anonyymi

        Kiitos ei!!!!!!


      • Anonyymi

        Me äänestetään Juha jatkossakin ILMAJOKISTEN omaksi edustajaksi.
        Punikit eivät äänestä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Me äänestetään Juha jatkossakin ILMAJOKISTEN omaksi edustajaksi.
        Punikit eivät äänestä

        Pyh. Häpeätahra kunnalle.


    • Anonyymi

      Kilometrikorvaus Mäenpää. täytyy enemmän ihmetellä kuka on niin tyhmä että äänestää Mäenpäätä. Nämä äänestäjät ovat käveleviä todisteita että PISA tulokset ovat romahtaneet ajat sitten.

      • Anonyymi

        No ilmajokiset on tarpeeksi tyhmiä tähän.


    • Anonyymi

      Purra kommentoi koultuksesta jo heti, että ei häntä tai muitakaan persuja koske.

      Tämä puolue ja sen jäsenet on epäterveitä sekä leikkaavat akiken kehitysavusta. Mitähän sitten jos meilel tulee sota eipä taida auttaa enää kukaan. On Suomi jo osin persujen vuoksi niin huonossa hapessa.

      Vihaa, rasismia, kiihoittamista puehemieskin tuomittu ja saa istua puhemiehenä. Nämähän on roistoja ja suomen kuvottavin puolue.

      Peltokangas nimittää loisiksi, Garadew harjoittaa rotuoppia ja syrjii vähemmistöjä ja Rantanen, Ranne ja Tavio vihaavat niin tummia lopettavat maahan pääsyn ja leikkaavat kaikesta.

      Tuhoavat suomen totaalisesti ja aiheuttavat vihaa ja nyt näkee kuinka kannatus laskee.

      Sitten nämämatkakulut heistä usea kansanedustaja tekee vilppiä esimerkiksi seisottavat autojaan edsukunnan mittareilla lataavat niitä ja laskuttavt kilomeetrikorvauksi. Mäenpää jopa 33000.

      Mikis heitä ei pakotetan liikkumaan julksilla kun saavat lennot, ja kaikki matkata ilmaiseksi. Tässä on rahastuksenmakua ja vilppiä kyllä eli rahastetaan veronmaksjajien varoilla. Kuka valvoo eipä taida edes Rauhio Erkki valvoa heidän pimitystään.
      eduskunnassa.

      Porsaita ja ryöväreitä he ovat kaikki ja joutavat ulos ja kortistoon. Kuka heitä äänestää edes ei kukaan jatkossa.

      • Anonyymi

        Saarikko päätti jättää urpot kepulaiset.


    • Anonyymi

      Mäenpään face on täynnä rasismia kun ei muuhun järki riitä

    • Anonyymi

      Pitääkin laittaa orpolle siitä viesti

    • Anonyymi

      Saarikko petti omansa

      • Anonyymi

        Se mitään pettänyt. Keräsi puolueelle kivasti ääniä ja uusi tulee hänen tilalle.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se mitään pettänyt. Keräsi puolueelle kivasti ääniä ja uusi tulee hänen tilalle.

        Ei viihtyny rupusakissa pienellä palkalla. Uusi on joku valmiiksi miljonääri, tuskin korviaan lotkauttaa maaseudun ongelmille. Hyväpalkkainen harrastus.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      146
      1435
    2. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      99
      1164
    3. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      255
      1023
    4. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      75
      837
    5. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      40
      826
    6. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      55
      787
    7. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      66
      707
    8. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      47
      685
    9. Kuinka nainen jaksat ja voit

      Toivottavasti hyvin.
      Ikävä
      43
      661
    10. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      37
      650
    11. Mulla ei ole Suomessa enää mitään

      4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.
      Turku
      164
      650
    12. Provider miehistä..

      Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah
      Ikävä
      199
      618
    13. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      597
    14. Miksi älyllinen ponnistelu ei ole kaikille ihanaa?

      Auttakaa minua, en ymmärrä. 🥵 Miten on mahdollista, että joku ei pidä pähkäilystä ja älyllisestä ponnistelusta? Minus
      Sinkut
      104
      555
    15. Mihin hävisi Sofia?

      Palasiko mies ex-vaimon luo takaisin?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      201
      544
    16. Sinulle nainen

      En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen
      Ikävä
      59
      523
    17. Jasmin Vähäkangas

      Jasminin poika on tänään jo puolitoistavuotias.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      106
      518
    18. Ottaisit yhteyttä!

      🙄
      Ikävä
      35
      501
    19. Oulaisten kaupunki/ Honkamajan kuntolenkit

      Mikä ihme riivaa Oulaisten kaupunkia,kun honkamajan kuntopolut jääneet koko kesältä heinät ja pajut niittämättä? Kenelle
      Oulainen
      18
      492
    20. Miten tehdään Todellavaikeeta hulluksi?

      Tässä on nainen, jolla on korkea vaatimustaso! Todellavaikeeta voisi lukea tämän ja kiehua kateudessaan. 🤭 "[Etunimi
      Sinkut
      91
      478
    Aihe