Trump on pelkkä Putinin istuttama nukkehallitsija, jonka Venäjä junaili jenkkien pressaksi saadakseen vapaat kädet tuhota ja valloittaa koko Ukraina.
Aivan kuten on nyt saanutkin. Putinin sylikoira Trump tekee juuri kuten Putin käskyttää, eli ei tee yhtään mitään.
Aivan kuten on nyt saanutkin. Putinin sylikoira Trump tekee juuri kuten Putin käskyttää, eli ei tee yhtään mitään.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Järkkyä että jenkkilän pressaksi saatiin ujutettua venäjämielinen putinisti, joka ottaa kaikki käskynsä Kremlistä. YK:ssakin USA äänestää nyt samassa rintamassa Venäjän kanssa eli Kremlin käskyjen mukaan.
Amerikan Orban.
Putte vs Tumppi 6-0.
Sanna oli ja on putinisti ja jauhonisti.
Sanna tuomitsi selvin sanoin Putinin brutaalin hyökkäyssodan.
"– Me tuomitsemme laajasti niin Suomena, Euroopan unionina ja kansainvälisenä yhteisönä Venäjän sotilaalliset toimet Ukrainaan vastaan" - pääministeri Sanna Marin
Trump on tuominnut vain Zelenskyn ja syyttänyt häntä sodan aloittamisesta, aivan kuten putinistit tekevät. Trump kehuu kovasti Putinia rehelliseksi luotettavaksi mieheksi ja rakkaaksi ystäväkseen, kuten putinistit tekevät. Venäjän tekoja Trump ei ole tuominnut puolella sanallakaan kertaakaan.
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/timouotila1/sanna-marin-tuomitsi-kiovassa-jyrkasti-venajan-toimet/
Sanna Marin on politiikan supertähti ja Suomen sekä Ruotsin Natoon vienyt antisuomettumisen airut 👍❤️🌹🇫🇮🇺🇦
Trump ei tosiaan välitä mitään siitä mitä Venäjä tekee. Ei kiellä Venäjältä mitään, ei vaadi Venäjältä mitään, ei aseta mitään pakotteita Venäjälle ja puhuu avoimesti siitä miten Putin on hänen ystävänsä ja hieno luotettava mies.
Trump on niin tyylipuhdas putinisti kuin vain voi olla.
Tuo on totta joka sana. Taco-mies ei ole tehnyt mitään.
Trump antaa Ukrainan Putinille, eli toimii juuri kuten Putinin mies toimii.
Onhan se ollut järkyttävää nähdä miten USA:n presidentti on Ukrainan sodassa sataprosenttisesti Venäjän puolella. Putin on Trumpille ystävä ja Zelensky vihollinen.
Venäjä saa tehdä mitä tahansa eikä Trump välitä pätkääkään, mutta Ukraina saa haukut kaikesta mitä tekee, vaikka Venäjä on sotarikollinen hyökkääjä ja Ukraina käy oikeutettua puolustustaistelua.
Trump on Putinin sylikoira ja haukkuu kuten Putin käskee.
Trumpia lähes jumalana palvovat persut ovat nyt kovin hiljaa.
Ennen vaaleja minä varoittelin Trumpin puolesta kiihkoilevia persuja, että Trump on Putinin mies ja tulee antamaan Ukrainan Venäjälle. Persut väittivät että valhetta ja täyttä hölynpölyä.
Mites persut suu nyt pannaan? Oliko valhetta ja hölynpölyä?
Persut eivät ainoastaan sanoneet että valhetta, vaan väittivät myös että Trump runnaa rauhan vuorokaudessa kuten oli luvannut.
Käytännössä Trump ei ole tehnyt mitään muuta kuin antanut Putinille kaiken mitä tämä on pyytänyt ja haukkunut Zelenskyä ja Ukrainaa.
Trump ei tee mitään koska on täysin Putinin talutushihnassa. Venäläiset nauravat itsensä tärviölle jenkkien presidentin ääliömäisyyden vuoksi.
Trump rakastaa Putinia ja Putin rakastaa sitä että Trump rakastaa häntä. Poikarakkaus on kaunis asia. Putin taluttaa Trumpia hihnassa ja Trump tekee kuuliaisesti kaiken mitä isäntä käskee.
OUTOJA HORISEE ALOITTAJA - TAIS TEHRÄ PARIKIN ALOITUSTA JOISSA EI SIT PÄÄT EIK HÄNTÄÄKÄÄ NÄVY
TÄSSÄ ALOITTAJALLE TUKEA:
https://www.youtube.com/watch?v=KHdxd-QOnPU
Kyllä se kuitenkin äänestettiin jenkkien toimesta presidentiksi.
Toki koska Trumpia kannattava kansanosa on niin pohjattoman tyhmää, sivistymätöntä ja kouluttamatonta, että uskoivat kaikki valheet joita Putinen trolliarmeija Harrisista nettiin suolsi. Persut eli toiset koulupudokkaat jakoivat niitä samoja valheita tälläkin palstalla.
Johan on paksua lööperiä. Eihän tuota usko "Erkkikään". Mielestäni Eurooppa on muuttunut teinien maaksi. Odotetaan vain mahdottomia. Kukaan ei saa edes käydä Moskovassa, joutuu heti poliittisen kuulusteluun syytetyn paikalle. Ei kai tällä tavalla erimielisyyksiä ratkaista aikuisten oikeasti. Miksi on taannuttu ison lapsen tasolle?
Brutaali hyökkäyssota toiseen valtioon ei ole mikään "erimielisyys" vaan se on sotarikos.
Raukkamaisista siiviilien tappamisesta Putin antoi jo alkumakua palautteesta, ensi yönä lisää - eiköhän kesä kuitenkin pidä kodit lämpiminä - myös kylmäkalusteet :-()
https://www.youtube.com/watch?v=2ZB9qCocwlY
PITÄÄKÖ KIEV EVAKUOIDA KOHTA JOTTA KOOMIKKO SAADAAN ESIIN JA TAISTELEMAAN RINTAMALLE JO ?
yöviteo ja eikö oo kansan aika pistää ne ukrainanatsssit ojennuksehen eikä kärsiä heidän halusta tuhota ukrainalaiset viimesehen mieheen ja naeseen?
Nyt kiinni niskasta ja naiset pistäkää ne miehenne ojennuksehen myäs nii rauha ja vapaus tulee kansalle lopulta.
https://www.youtube.com/watch?v=Qsx21hU7Kzc
Pelottavaa, että Trumppi on vaatinut NATOn johtoon yhdysvaltalaista ehkä ns omaa miestä…Ei kai vaan Putte ole tämänkin takana.